SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

26/03/2018. Kategoria: Sport

SPORTOWY DUCH CITROËNA W POZNANIU

Jedną z gwiazd stoiska Citroëna podczas Poznań Motor Show 2018, obok nowej generacji modelu Berlingo i nowego C4 Cactus, będzie wyczynowy model C3 WRC. To samochód najnowszej generacji, stworzony do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA WRC, którym kierowcy Citroën Total Abu Dhabi WRT już dwukrotnie w tym sezonie stawali na podium.

czytaj więcej »

12/03/2018. Kategoria: Sport

DRUGIE Z RZĘDU PODIUM CITROËNA C3 WRC

18. Rajd Meksyku (6-11 marca 2018) – meta
Kris Meeke i Paul Nagle zajęli trzecie miejsce na mecie Rajdu Meksyku. Dla zespołu Citroën Total Abu Dhabi WRT to już drugi w tym sezonie finisz na podium. Sébastien Loeb i Daniel Elena, którzy we wcześniejszej fazie rajdu wygrywali odcinki specjalnie i zaimponowali wszystkim, wychodząc na prowadzenie w klasyfikacji, ostatecznie zajęli piąte miejsce. Powrót dziewięciokrotnych rajdowych mistrzów świata do dyscypliny, która przyniosła im sławę, miał sensacyjny przebieg i pomyślne zakończenie.

czytaj więcej »

09/03/2018. Kategoria: Sport

DOBRE TEMPO ZAŁÓG CITROËNA

Odcinek testowy Rajdu Meksyku, stanowiący tradycyjnie ostatni sprawdzian przed startem, rozegrany został w czwartek w prawdziwie letnich temperaturach. Ubiegłoroczni zwycięzcy Kris Meeke i Paul Nagle od razu poczuli się w swoim żywiole i zaliczyli najlepszy czas. Wracający po kilkuletniej przerwie Sébastien Loeb i Daniel Elena ustępowali swoim kolegom z zespołu o jedynie 2,6 sek., czym potwierdzili, że szybko przyzwyczajają się do nowego dla siebie samochodu – Citroëna C3 WRC.

czytaj więcej »

13/02/2018. Kategoria: Sport

C3 WRC W ŚNIEŻNEJ KRAINIE

66. Rajd Szwecji (15-18 lutego 2018 r.) – zapowiedź
Rajd Szwecji, druga runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2018, nie da się porównać z żadnym innym rajdem. To jedyna impreza rozgrywana w całości na drogach pokrytych śniegiem i lodem, przez co nabiera charakteru konkursu samochodowej akrobacji. Aby pokazać się w Rajdzie Szwecji z jak najlepszej strony, zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT wystawi aż trzy samochody. Dodatkowym C3 WRC pojadą Mads Østberg i Torstein Eriksen, którzy uzupełnią podstawowy skład, złożony z załóg Kris Meeke/Paul Nagle i Craig Breen/Scott Martin

czytaj więcej »