SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

12/09/2019. Kategoria: Sport

WYSOKO ZAWIESZONA POPRZECZKA DLA C3 WRC

W Turcji Citroën Total World Rally Team odniósł pierwsze w swojej historii zwycięstwo w WRC w rajdzie rozgrywanym na szutrach. Było to w roku 2003, a triumfował Citroën Xsara WRC. 16 lat później obecne załogi zespołu Sébastien Ogier/Julien Ingrassia i Esapekka Lappi/Janne Ferm zamierzają pójść w ślady swoich poprzedników. To jednak wymagać będzie pokonania poważnych trudności, z jakich słyną wyjątkowo ciężkie trasy jedenastej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 2019.

czytaj więcej »

29/08/2019. Kategoria: Sport

CITROËN JUŻ SKUPIONY NA TURCJI

Zarówno Sébastien Ogier/Julien Ingrassia, jak i Esapekka Lappi/Janne Ferm nie zaliczą zakończonego w niedzielę Rajdu Niemiec do udanych. Obie załogi nie miały możliwości pokazania pełnego potencjału Citroëna C3 WRC, a dla Francuzów dodatkowym problemem okazały się dwa przebicia opon, w tym jedno z zejściem opony z felgi. W tej sytuacji reprezentanci zespołu Citroën Total World Rally Team zajęli dopiero miejsca siódme i ósme. Zespół uznał swoją porażkę, zostawia nieudany rajd za sobą i od dzisiaj skupia się już na przygotowaniach do następnej rundy, która odbędzie się w Turcji w dniach 12-15 września.

czytaj więcej »

21/08/2019. Kategoria: Sport

C3 WRC PRZED TESTEM WSZECHSTRONNOŚCI

Rajd Niemiec, dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, stanowić będzie powrót na trasy o nawierzchni asfaltowej. Załogi Sébastien Ogier/Julien Ingrassia i Esapekka Lappi/Janne Ferm, reprezentujące zespół Citroën Total World Rally Team, stają przed trudnym i złożonym zadaniem, z ambicją odegrania w tym rajdzie głównych ról.

czytaj więcej »

07/08/2019. Kategoria: Sport

LATAJĄCY FINOWIE Z ZESPOŁU CITROËNA

Esapekka Lappi i Janne Ferm zaliczyli niezwykle udany występ na własnym terenie i doprowadzili swojego Citroëna C3 WRC do mety Rajdu Finlandii na drugim miejscu. W ten sposób potwierdzili swoją przynależność do nieoficjalnego grona „Latających Finów” – miejscowych załóg o wyjątkowej ambicji i odwadze, które rok w rok dopisują kolejne wyczyny do kronik tego legendarnego rajdu. Wynik Lappiego i Ferma, czyli ósme podium zespołu Citroën Total World Rally Team w bieżącym sezonie, został uzupełniony piątym miejscem zajętym przez Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassię.
W ostatnim dniu rajdu Ogier zmagał się z chorobą, ale sześciokrotni mistrzowie świata
z determinacją jechali do mety i zdobyli cenne punkty do obydwu klasyfikacji sezonu.

czytaj więcej »