SZUKAJ

Najnowsze informacje

24/10/2018. Kategoria: Sport

PODWÓJNE WYZWANIE DLA C3 WRC

12. runda w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2018 zapowiada się jako wszechstronny sprawdzian z techniki i skuteczności jazdy: Rajd Hiszpanii rozegrany zostanie na nawierzchniach mieszanych, z przewagą asfaltu, ale i niemałą porcją tras szutrowych. Przy tej okazji w składzie zespołu Citroën Total Abu Dhabi WRT po raz trzeci w tym sezonie wystąpi załoga Sébastien Loeb/Daniel Elena. Obok niej Citroënami C3 WRC wystartują załogi Craig Breen/Scott Martin i Khalid Al Qassimi/Chris Patterson.

czytaj więcej »

24/10/2018. Kategoria: Marka

Nowa modułowa platforma Groupe PSA przystosowana do różnych rodzajów napędów

PLATFORMA O KLUCZOWYM ZNACZENIU DLA PRODUKCYJNYCH I ENERGETYCZNYCH WYZWAŃ GROUPE PSA.
W ramach realizacji planu strategicznego ,,Push To Pass” Groupe PSA zmniejszyła globalną liczbę swoich platform samochodowych, aby zoptymalizować koszty prac badawczo-rozwojowych oraz zracjonalizować procesy wdrażania do produkcji i procesy produkcyjne.

czytaj więcej »

12/10/2018. Kategoria: Marka

CITROËN ŚWIĘTUJE 70-LECIE LEGENDARNEGO MODELU 2CV

Citroën wystawił podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu 2018 najnowsze modele oraz legendarne 2CV. Umieścił je na honorowym miejscu, pionowo na jednej ze ścian swojego stoiska. Właśnie mija 70 lat od paryskiego Salonu Samochodowego 1948, podczas którego ten najpopularniejszy model Citroëna został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności.
Rocznicy poświęcone było specjalne wydarzenie, które odbyło się w czwartek 11 października o 18.00 na stoisku marki. Było to spotkanie publiczności z Françoisem Allainem, prowadzącym program „Vintage Mecanic” na kanale RMC Découverte i autorem książki o 2CV…

czytaj więcej »

11/10/2018. Kategoria: Sport

W TEMPIE NAJLEPSZYCH

Zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT wraca z Rajdu Wielkiej Brytanii z poczuciem satysfakcji z dokonanych postępów. Craig Breen długo walczył o miejsce na podium, a Citroën C3 WRC po raz kolejny okazał się zdecydowanie konkurencyjnym samochodem. Kierowcy zespołu sprawdzili się w trudnym terenie, w którym trzeba stale dopasowywać tempo jazdy do zmiennego poziomu przyczepności.

czytaj więcej »