SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

27/08/2014. Kategoria: Historia

CITROËN CX MA 40 LAT

Zaprezentowany z okazji Paryskiego Salonu Samochodowego w 1974 roku CITROËN CX obchodzi właśnie swoje czterdzieste urodziny, pozostawiając wspomnienie nowatorskiego i stylowego samochodu. Reagując kreatywnie na potrzeby swojej epoki model CX wprowadził nowoczesne rozwiązania technologiczne w postaci silnika z turbodoładowaniem w wersji GTi, a także w zakresie komfortu jazdy dzięki zastosowaniu hydropneumatycznego zawieszenia.

czytaj więcej »

21/05/2014. Kategoria: Historia

TARGI AUTO NOSTALGIA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznej edycji targów Auto Nostalgia.

czytaj więcej »

16/05/2014. Kategoria: Historia

CITROËN TRACTION AVANT ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY

18 kwietnia 1934 roku CITROËN zaprezentował prasie model „7A”, samochód, który wstrząsnął ówczesnym rynkiem motoryzacyjnym za sprawą zastosowanych w nim wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym napędu na oś przednią, który spowodował, że bardzo szybko zaczęto nazywać go TRACTION AVANT (z fr. napęd na przednie koła). 80 lat później nowatorski charakter TRACTION AVANT nadal budzi zachwyt pasjonatów motoryzacji. Z okazji okrągłych urodzin, w ciągu całego roku odbywać się będą imprezy i wydarzenia organizowane przez CITROËN HERITAGE, podmiot odpowiedzialny za dziedzictwo historyczne Marki, które pozwolą poznać lub na nowo odkryć ten kultowy samochód. Tego nie można przegapić!

czytaj więcej »

30/05/2012. Kategoria: Historia

ZABYTKOWE CITROËNY NA AUTO NOSTALGII

W dniach 2-3 czerwca 2012 r. po raz drugi odbędą się Targi Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia. W Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie nie zabraknie kultowych modeli spod znaku szewrona.

czytaj więcej »