SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

09/09/2015. Kategoria: Sport

WTCC POWRACA W JAPONII

Po dwóch miesiącach letniej przerwy Wyścigowe Mistrzostwa Świata WTCC FIA wkraczają w ostatnią fazę. Drugą część sezonu otwiera dalekowschodnie tournée, które rozpocznie się w Japonii. Zawodnicy rywalizujący w wyścigach samochodów turystycznych po raz pierwszy pojawią się na torze Motegi, położonym o 150 km na północ od Tokio.
Kierowcy Citroënów C-Elysée WTCC, mający na swoim koncie łącznie 14 zwycięstw w 16 wyścigach, zajmują cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu. Liderem jest José María López, za nim plasują się kolejno Yvan Muller, Sébastien Loeb i Ma Qing Hua.
Jeżeli Citroën utrzyma passę dobrych wyników i niezawodności swoich aut, w drugiej części sezonu zbliżać się będzie do zdobycia po raz drugi z rzędu tytułu Wyścigowego Mistrza Świata.

czytaj więcej »

08/06/2015. Kategoria: Sport

MOSCOW RACEWAY (5-7 czerwca 2015) – Meta

ZWYCIĘSTWO CITROËNÓW W ROSJI

• W biegu numer 1 moskiewskiej rundy WTCC Yvan Muller i José María López powtórzyli wyniki wywalczone w sobotnich kwalifikacjach i uplasowali się na miejscach pierwszym i drugim, zapewniając zespołowi Citroën Total podwójne zwycięstwo na torze Moscow Raceway.
• W drugim wyścigu Citroëny C-Elysée WTCC zajęły miejsca punktowane poza podium – Ma Qing Hua, Yvan Muller i Sébastien Loeb zajęli pozycje od piątej do siódmej.
• Pomimo ukończenia biegu nr 2 bez punktów, José María López pozostaje liderem w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Mistrzostw Świata FIA. utrzymując pierwszą pozycję przed kolegami z zespołu Yvanem Mullerem i Sébastienem Loebem. Citroën z dużą przewagą prowadzi także w klasyfikacji producentów.

czytaj więcej »

01/06/2015. Kategoria: Sport

MOSCOW RACEWAY (5-7 czerwca 2015) – Zapowiedź

CZTERECH PRETENDENTÓW DO ZWYCIĘSTWA!

– Po ostatniej rundzie WTCC w Niemczech, na nietypowym ze względu na swą długość i ukształtowanie torze Nürburgring, Wyścigowe Mistrzostwa Świata wracają do formatu bardziej klasycznego – na tor Moscow Raceway w stolicy Rosji.
– José María López, zwycięzca czterech wyścigów w czterech rozegranych dotychczas rundach, pozostaje ze znaczną przewagą liderem klasyfikacji kierowców WMŚ.
– Jego dwaj koledzy z zespołu Citroën, Sébastien Loeb i Yvan Muller, rywalizujący o drugie miejsce w tabeli, będą się starali zmniejszyć różnicę punktową dzielącą ich od lidera.
– Ma Qing Hua, który w ubiegłym roku wygrał jeden z biegów w Moskwie, liczy na swoje doświadczenie na tym obiekcie i zapowiada walkę o miejsce na podium.

czytaj więcej »

27/05/2015. Kategoria: Sport

SLOVAKIA RING (19-21 czerwca 2015) – META

czytaj więcej »