Najnowsze informacje

20/11/2015. Kategoria: Marka

PSA Peugeot Citroën: zakład Française de Mécanique wyprodukował już 200 tys. silników benzynowych Turbo PureTech

Dwustutysięczny 3-cylindrowy, benzynowy silnik turbo PureTech opuścił linię montażową zakładu Française de Mécanique w sobotę, 7 listopada 2015 roku. Egzemplarz ten wyprodukowali pracownicy zmiany weekendowej, uruchomionej w październiku tego roku, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ten typ silnika. Zostanie on wysłany do montowni w Madrycie i będzie zamontowany w jednym z samochodów Citroën C4 Cactus, których blisko 20% jest wyposażonych właśnie w ten 3-cylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem.

czytaj więcej »

19/06/2015. Kategoria: Marka

Opracowany przez Grupę PSA Peugeot Citroën 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik PureTech zdobywcą tytułu Silnik Roku 2015

W dniu 17 czerwca br. w Stuttgarcie (Niemcy) jury 17. konkursu „The International Engine of the Year Awards”, organizowanego przez brytyjskie czasopismo „Engine Technology International”, przyznało opracowanemu przez Grupę PSA Peugeot Citroën 3-cylindrowemu silnikowi PureTech nagrodę Silnika Roku w kategorii pojemnościowej od 1,0 do 1,4 l

czytaj więcej »

30/03/2015. Kategoria: Marka

CITROËN NA POZNAŃ MOTOR SHOW 2015 - POCZUJ SIĘ WYJĄTKOWO!

Nowa Gama CITROËNA C4, niepowtarzalny CITROËN C4 Cactus i nowoczesny CITROËN C4 Picasso oraz CITROËN C3 Picasso będą reprezentowały gamę marki na stoisku podczas Poznań Motor Show 2015.

czytaj więcej »

11/08/2014. Kategoria: Sport

CITROËN NAPĘDZA MAJKĘ? MAJKA NAPĘDZA CITROËNA!

W tegorocznej edycji kolarskiego klasyka Tour de Pologne „Niech się święci pierwszy Majka!” – tak krzyczeli kibice. Rafał Majka najpierw został najlepszym ‘góralem’ Tour de France, a teraz zwyciężył w Tour de Pologne. Jest pierwszym polskim kolarzem od 11 lat, który wygrał nasz narodowy wyścig. Citroën zaczął wspierać dzisiejszego mistrza już w zeszłym sezonie, zanim przyszły jego największe sukcesy.

czytaj więcej »