SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

13/03/2019. Kategoria: Sport

OGIER I INGRASSIA WYGRYWAJĄ DRUGI RAJD DLA CITROËNA W TYM SEZONIE

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia wygrali trzecią rundę tegorocznych mistrzostw świata WRC.To ich drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Francuska załoga przez cały rajd imponowała spokojem i dobrym humorem, co sprawiało wrażenie, że ten sukces przyszedł jej z łatwością. Triumf w Meksyku sprawia, że Citroën C3 WRC obecny był na podium we wszystkich rundach sezonu 2019 od inauguracji w Monte Carlo. Citroën Racing ma od tej pory na swoim koncie rekordową liczbę ośmiu wygranych edycji Rajdu Meksyku.

czytaj więcej »

06/03/2019. Kategoria: Sport

C3 WRC BLIŻEJ SŁOŃCA

16. Rajd Guanajuato Mexico (7-10 marca 2019) – zapowiedź
W Rajdzie Meksyku, pierwszej szutrowej rundzie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, zespół Citroën Total World Rally Team będzie reprezentowany przez dwie załogi: Sébastien Ogier / Julien Ingrassia i Esapekka Lappi / Janne Ferm. Czeka je rywalizacja na drogach położonych na dużych wysokościach i w gorącym klimacie, w okolicach miasta León. Obie załogi liczą na wynik na podium, który oznaczałby sukces Citroëna w każdym z trzech pierwszych rajdów tego sezonu.

czytaj więcej »

20/02/2019. Kategoria: Sport

CITROËN PO RAZ DRUGI Z RZĘDU NA PODIUM - ZAŁOGA LAPPI-FERM NA DRUGIM MIEJSCU

Na trasie ostatniego etapu Rajdu Szwecji Esapekka Lappi i jego pilot Janne Ferm stoczyli zaciętą walkę o pozycje. Finowie odparli ataki groźnych, nieustępliwych rywali i dotarli do mety na drugim miejscu, zaliczając tym samym swoje pierwsze podium od czasu przejścia do zespołu Citroën Total World Rally Team. Niedawni zwycięzcy rajdu Monte Carlo, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia nie ukończyli pierwszego etapu. Powrót na trasę zgodnie z regulaminem Rally2 oznaczał dużą karę czasową i spadek na daleką pozycję. Mimo to sześciokrotni mistrzowie świata w niedzielę znów zaprezentowali cały swój talent i zdobyli dwa punkty na kończącym rajd odcinku Power Stage.

czytaj więcej »

13/02/2019. Kategoria: Sport

C3 WRC W RAJU SPORTÓW ZIMOWYCH

Szwecja, która obecnie gości narciarskie mistrzostwa świata, jednocześnie przygotowuje się do organizacji zawodów dla sportowców zupełnie innego rodzaju. Już niedługo załogi składu fabrycznego Citroëna – Sébastien Ogier/Julien Ingrassia i Esapekka Lappi/Janne Ferm – jadący swoimi C3 WRC w barwach Citroën Total World Rally Team, będą rywalizować w lasach regionu Värmland z konkurentami w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). To drugie obok Rajdu Monte Carlo i ostatnie w tym sezonie zawody rozgrywane w prawdziwie zimowych warunkach.

czytaj więcej »