SZUKAJ

Wynik wyszukiwania

21/12/2016. Kategoria: Sport

CITROËN ROZPOCZYNA NOWĄ OFENSYWĘ W RAJDOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA Z MODELEM C3 WRC

Na miesiąc przed Rajdem Monte Carlo, otwierającym sezon Rajdowych Mistrzostw Świata 2017, Citroën Racing po raz pierwszy w Abu Dhabi pokaże oficjalnie samochód C3 WRC

czytaj więcej »

06/10/2016. Kategoria: Sport

CITROËN PRZEDSTAWIA SKŁAD ZESPOŁU FABRYCZNEGO NA SEZONY 2017 I 2018 RAJDOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA (WRC FIA)

Kilka dni po prezentacji koncepcyjnego modelu Citroën C3 WRC podczas salonu samochodowego w Paryżu Citroën Racing ogłosił skład załóg, które w jego barwach będą rywalizować przez dwa najbliższe sezony w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC FIA). Do Krisa Meeke’a i Paula Nagle’a, których starty do 2018 roku potwierdzono już wcześniej, dołączają Craig Breen i Scott Martin oraz Stéphane Lefebvre z Gabinem Moreau. Oprócz nich w wybranych rundach sezonu 2017 wystartuje prezes Abu Dhabi Racing, szejk Khalid Al Qassimi, i jego pilot Chris Patterson.

czytaj więcej »

26/09/2016. Kategoria: Sport

POTRÓJNA WYGRANA UKORONOWANIEM MISTRZOWSKIEGO SEZONU W WTCC!

Zapewniając sobie już w trakcie kwalifikacji trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC FIA), podczas wyścigów na torze w Szanghaju Citroën po raz kolejny pokazał swój potencjał. José María López, Yvan Muller i Mehdi Bennani wywalczyli dla zespołu pierwsze w tym sezonie potrójne zwycięstwo. Yvan Muller, który dwa razy w trakcie tego weekendu stawał na podium, wysunął się pewnie na drugą pozycję w klasyfikacji. Na jedną rundę przed końcem sezonu Mehdi Bennani zdobył nagrodę WTCC Trophy, przyznawaną kierowcom niezależnym.

czytaj więcej »

24/09/2016. Kategoria: Sport

CITROËN ZDOBYWA W SZANGHAJU TRZECI TYTUŁ MISTRZOWSKI W WTCC!

Dwa tygodnie po tym jak José María López zapewnił sobie w Japonii tytuł Wyścigowego Mistrza Świata WTCC FIA w klasyfikacji kierowców, zespół Citroën wywalczył tytuł mistrzowski w klasyfikacji producentów sezonu 2016. O triumfie zespołu przesądził wynik kwalifikacji rozegranych przed rundą w Szanghaju, w których Citroën C-Elysée WTCC prowadzony przez Pechito Lópeza zanotował najlepszy czas. Yvan Muller zakwalifikował się do wyścigu na trzeciej pozycji.

czytaj więcej »