Wynik wyszukiwania

17/11/2014. Kategoria: Sport

REKORDOWY SEZON LÓPEZA I CITROËNA!

MAKAU (13-16 listopada 2014) – META

• Po starcie z pole position w wyścigu nr 1 na torze w Makau José María López odniósł swoje dziesiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Wyścigowy Mistrz Świata WTCC 2014* ustanowił tym samym nowy rekord pod względem liczby biegów wygranych w ciągu jednego sezonu.
• Drugie miejsce zajął, po niezwykle zaciętej walce, Yvan Muller, który dzięki temu zapewnił sobie drugą pozycję w klasyfikacji indywidualnej kierowców.
• Citroën ma za sobą sezon debiutu, który stał się sezonem marzeń. Zespół zgromadził na swoim koncie 17 wygranych w 23 wyścigach, zdobył tytuł Wyścigowego Mistrza Świata w klasyfikacji producentów oraz zajął całe podium w klasyfikacji kierowców, plasując trzech swoich kierowców fabrycznych (J-M. López / Y. Muller / S. Loeb) na trzech pierwszych miejscach.

ŚLADAMI FANGIO – PECHITO LÓPEZ MISTRZEM ŚWIATA WTCC!

SUZUKA INTERNATIONAL CIRCUIT (25-26 października 2014) – META

• Po zdobyciu w Szanghaju pierwszego tytułu Wyścigowego Mistrza Świata FIA WTCC* na następną rundę zespół Citroën Total jedzie do Japonii.
• José María López ma szansę zostać pierwszym argentyńskim zdobywcą tytułu mistrzowskiego w wyścigach samochodowych od czasu Juana Manuela Fangio, który ostatni ze swoich pięciu tytułów MŚ zapewnił sobie w roku 1957.
• Yvan Muller i Sébastien Loeb, którzy wystartują dwoma pozostałymi Citroënami C-Elysée WTCC, skupiają się już na przygotowaniach do sezonu 2015.