SZUKAJ

Najnowsze informacje

06/04/2016. Kategoria: Sport

WTCC runda 1 - Citroën zwycięża mimo obowiązkowego balastu - komunikat prasowy

Pierwsza runda nowego sezonu WTCC FIA 2016 (Wyścigowych Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych) potwierdziła, że zespół Citroën Total wciąż wyznacza poziom w tych zawodach. Pomimo obowiązkowego dociążenia Citroënów C-Elysée WTCC balastem o masie 80 kg José María López zwyciężył w kwalifikacjach oraz w wyścigu głównym i opuszcza tor Paul Ricard jako pierwszy lider sezonu WTCC 2016.

czytaj więcej »

30/11/2015. Kategoria: Sport

KATAR – TOR LOSAIL (26-27 LISTOPADA 2015) - LÓPEZ I MULLER BOHATERAMI DNIA

José María López perfekcyjnie zakończył sezon 2015 startów w Wyścigowych Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC FIA), w którym po raz drugi z rzędu zdobył tytuł mistrzowski. Kierowca z Argentyny najpierw po raz siódmy w tym sezonie zdobył pole position w kwalifikacjach, a następnie zwyciężył pierwszy z dwóch wyścigów. Yvan Muller, dzięki wygranej w drugim wyścigu, kończącym tegoroczną rywalizację w WTCC, zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji sezonu, czyli tytuł Wyścigowego Wicemistrza Świata. W walce o to trofeum Muller wyprzedził różnicą jednego punktu Sébastiena Loeba. Stając na podium w wyścigu nr 2, Ma Qing Hua przesądził o historycznym sukcesie Citroëna, który plasuje czterech swoich kierowców na czterech pierwszych miejscach klasyfikacji generalnej całego sezonu WTCC. Ponadto Citroën ustanawia nowy rekord w kategorii łącznej liczby punktów zaliczonych w jednym sezonie. Zespół Citroën Racing długą, poruszającą owacją pożegnał Sébastiena Loeba po piętnastu latach współpracy.

czytaj więcej »

02/11/2015. Kategoria: Sport

TAJLANDIA - CHANG INTERNATIONAL CIRCUIT (31 października – 1 listopada 2015) – META.

JOSÉ MARÍA LÓPEZ ZACHOWOJE SWÓJ TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA!
Dzięki zdobyciu pole position i zwycięstwu w wyścigu nr 1, José María López zyskał pewność, że bieżący sezon w barwach zespołu Citroën Total zakończy jako Wyścigowy Mistrz Świata WTCC FIA w klasyfikacji kierowców. Na podium oprócz Argentyńczyka stanęli także jego koledzy z zespołu, Sébastien Loeb i Ma Qing Hua, którzy zajęli w wyścigu nr 2 miejsca drugie i trzecie.

czytaj więcej »

28/10/2015. Kategoria: Sport

TAJLADNIA – C HANG INTERNATIONAL CIRCUIT (31.10 – 01.11 2015) – Zapowiedź

DECYDUJĄCA RUNDA JOSÉ MARÍI LÓPEZA
– W pięć tygodni po zdobyciu w Chinach tytułu Wyścigowego Mistrza Świata Producentów*, Citroën przygotowuje się do kolejnego decydującego weekendu.
– José María López, od początku sezonu lider w klasyfikacji indywidualnej, utrzymuje znaczną przewagę punktową nad konkurentami i już w najbliższej rundzie może – po raz drugi z rzędu – zapewnić sobie tytuł Mistrza WTCC FIA wśród kierowców. Jedynym zawodnikiem, który teoretycznie może jeszcze odebrać mu mistrzostwo, jest Yvan Muller.
– Kierowcy zespołu Citroën Total zajmują cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej bieżącego sezonu – za Lópezem i Mullerem plasują się kolejno Sébastien Loeb i Ma Qing Hua.
– Wyścigi WTCC FIA po raz pierwszy odbędą się w Tajlandii, na torze Chang International znajdującym się w prowincji Buriram.

czytaj więcej »