SZUKAJ

Najnowsze informacje

21/04/2021. Kategoria: Historia

60-LECIE CITROËNA AMI 6

24 kwietnia 1961 roku Citroën przedstawił dziennikarzom model AMI 6, który miał być produkowany w nowej fabryce w Rennes we Francji. Początkowo był dostępny w wersji sedan, ale największy sukces odniosła wersja kombi. Sprzedano jej łącznie 550 000 sztuk z miliona Ami 6 wyprodukowanych do 1971 roku.
Model został wprowadzony na rynek przez Citroëna jako uzupełnienie gamy składającej się z 2 CV, D’ID oraz DS. Jego projektant, twórca linii nadwozia wcześniejszego Traction Avant, uznał Ami 6 za swoje arcydzieło.
Dzięki niezapomnianej formie „odwróconej” tylnej szyby model naznaczył stylistykę lat 60. sylwetką nadwozia określaną jako „linia Z”.

czytaj więcej »

13/04/2021. Kategoria: Modele

NOWA SERIA SPECJALNA CITROËNA C1 MILLENIUM – MODNY STYL I NIEZRÓWNANY POZIOM KOMFORTU

Citroën przedstawia najnowszą serię specjalną C1 Millenium.
C1 to kompaktowy, pełen radości i optymizmu miejski samochód. Ten oryginalny, praktyczny i zwrotny model jest nie tylko wszechstronny, ale zapewnia także najwyższy w swoim segmencie poziom komfortu.
Wersja Millenium podkreśla modną stylistykę samochodu, który jest idealnym „towarzyszem miejskich przygód”. Jej znaki szczególne to nakładki na nadkola, 15-calowe obręcze kół Comet oraz przyciemniane szyby. Wnętrze zaprasza kierowcę i pasażerów na miejską przygodę, której mogą doświadczać w kompletnym spokoju, ciesząc oczy przytulnym wykończeniem Metropolitan Grey, nowoczesnym 7 calowym ekranem dotykowym, kierownicą wykończoną miękką skórą i łatwymi w obsłudze elektrycznymi lusterkami bocznymi.
W Polsce przyjmowane są już zamówienia na nową serię specjalną Citroën C1 Millenium, która pozycjonuje się pośrodku gamy. Ceny zaczynają się od 49 750 zł. Samochód będzie dostępny w salonach już od czerwca 2021 roku.

czytaj więcej »

12/04/2021. Kategoria: Modele

C5 X TO NAJBARDZIEJ NOWOCZESNE UCIELEŚNIENIE FILOZOFII CITROËNA PRZEBOJOWY I INNOWACYJNY MODEL, KTÓRY ZAPEWNI BEZSTRESOWĄ PODRÓŻ

Styl C5 X jest idealnym ucieleśnieniem filozofii Citroëna. C5 X to nietuzinkowa synteza elegancji sedana, dynamiki kombi i podwyższonej sylwetki SUV-a.
C5 X zapewnia prawdziwe poczucie spokoju na pokładzie dzięki niezwykłemu komfortowi, który daje program Citroën Advanced Comfort®: przytulne wnętrze, aktywne zawieszenie Citroën Advanced Comfort i fotele Advanced Comfort.
C5 X został wyposażony w nowoczesne technologie, które sprawiają, że podróżowanie staje się łatwe: wyświetlacz projekcyjny Head up, systemy wspomagające prowadzenie, które pozwalają przejść w półautonomiczny tryb jazdy, zupełnie nowy interfejs komunikacyjny z ekranem dotykowym HD o przekątnej 12 cali oraz system rozpoznawania poleceń głosowych.

czytaj więcej »

25/03/2021. Kategoria: Marka

AKCJA POMOCOWA CITROEN POLSKA I BUSINESS LEASE

Citroën Polska i Business Lease Poland wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Radości walczą ze skutkami pandemii COVID-19

czytaj więcej »