Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Modele

Citroen Berlingo Van najlepszym małym samochodem dostawczym - informacja prasowa

28/06/2016. Kategoria: Modele

22 czerwca w restauracji Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród flotowych w plebiscycie Fleet Derby 2016 oraz testach samochodowych Fleet Auto Premium, Fleet Cars i Fleet Vans. W tegorocznej edycji firma Fleet Meetings, wydawca magazynu „Fleet”, wyróżniła samochód Citroën Berlingo Van, nadając mu tytuł „Najlepszego małego samochodu dostawczego”.

Tegoroczna edycja plenerowych testów samochodowych Fleet Cars, Fleet Vans oraz Fleet Auto Premium miała miejsce na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Przez dwa dni, od 7 do 9 czerwca, 115 uczestników miało okazję przetestować 93. samochody osobowe, użytkowe i auta premium. Podczas dwóch prób – zwrotności i manewrowania oraz hamowania i przyśpieszania, uczestnicy sprawdzali wytrzymałość i komfort prowadzenia samochodów. Każdy z trzech niezależnych testów posiadał dedykowaną grupę jurorów, którzy po przetestowaniu na poszczególnych próbach wypełniali ankiety jurorskie dla każdego z testowanych aut.

Pod uwagę brane były takie elementy jak m.in. kabina kierowcy – ergonomia fotela kierowcy, komfort jazdy pozostałych pasażerów, ilość dodatkowych schowków czy pojemność ładunkowa. Jurorzy oceniali również moc silnika, zużycie paliwa, koszty zakupu i podstawowego serwisu ASO. Na podstawie wyników ankiet jurorskich statuetkami wyróżniono 13 modeli samochodów, w tym w kategorii Najlepszy mały samochód dostawczy – Citroën Berlingo Van.

Citroën Berlingo Van to praktyczny i wszechstronny model samochodu dostawczego, wyposażony w najnowsze technologie. W trosce o komfort kierowców wprowadzono rozwiązania ułatwiające przewóz ładunków m.in. bagażnik dachowy czy uchylną tylną część drzwi przesuwnych. Citroën Berlingo Van ma duże możliwości zarówno pod względem ładowności (dopuszczane obciążenie do 830 kg), jak i objętości ładunkowej (do 3,7m3 w wersji Long). Dzięki zoptymalizowanym wymiarom można w nim bez problemu umieścić jedną lub dwie europalety. Modułowy fotel pasażera Extenso oraz trzy homologowane miejsca w kabinie pozwalają na dostosowanie wnętrza do różnych potrzeb. Duży rozstaw osi zapewnia doskonałe trzymanie się drogi, wpływając na komfort jazdy.

„Niezmiernie cieszymy się ze zwycięstwa Citroën Berlingo VAN w teście Fleet Vans. Staramy się by nasze samochody spełniały najwyższe wymagania klientów, dlatego to wyróżnienie wiele dla nas znaczy. Mamy nadzieję, że ten sukces przyniesie pozytywne rezultaty sprzedażowe” – podsumowuje Dyrektor Sprzedaży do Firm Grupy PSA Tomasz Chodkiewicz.