Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

TAJLADNIA – C HANG INTERNATIONAL CIRCUIT (31.10 – 01.11 2015) – Zapowiedź

28/10/2015. Kategoria: Sport

DECYDUJĄCA RUNDA JOSÉ MARÍI LÓPEZA
– W pięć tygodni po zdobyciu w Chinach tytułu Wyścigowego Mistrza Świata Producentów*, Citroën przygotowuje się do kolejnego decydującego weekendu.
– José María López, od początku sezonu lider w klasyfikacji indywidualnej, utrzymuje znaczną przewagę punktową nad konkurentami i już w najbliższej rundzie może – po raz drugi z rzędu – zapewnić sobie tytuł Mistrza WTCC FIA wśród kierowców. Jedynym zawodnikiem, który teoretycznie może jeszcze odebrać mu mistrzostwo, jest Yvan Muller.
– Kierowcy zespołu Citroën Total zajmują cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej bieżącego sezonu – za Lópezem i Mullerem plasują się kolejno Sébastien Loeb i Ma Qing Hua.
– Wyścigi WTCC FIA po raz pierwszy odbędą się w Tajlandii, na torze Chang International znajdującym się w prowincji Buriram.

Azjatyckie tournée wyścigowe w ramach sezonu 2015 WTCC FIA, rozpoczęte w Japonii, a następnie kontynuowane w Chinach, zakończy się w najbliższy weekend rundą rozegraną w Tajlandii. Mała miejscowość Buriram, położona o 400 km na północny wschód od Bangkoku, ma doświadczenie w organizacji imprez sportowych na dużą skalę, przede wszystkim ze względu na miejscową drużynę piłkarską. Chang International Circuit, tor wyścigowy zbudowany w pobliżu stadionu na 32 tys. miejsc, jest nowym obiektem, otwartym w październiku 2014 r. Architekt Hermann Tilke zaprojektował go zgodnie z normami homologacji dla Stopnia 1 FIA. Długość toru wynosi 4554 m, a runda wyścigów o randze Mistrzostw Świata FIA odbędzie się tu po raz pierwszy.