Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

MAROKO (17-19 kwietnia 2015) – Zapowiedź

10/04/2015. Kategoria: Sport

CITROËNY C-ELYSÉE WTCC WRACAJĄ DO MARRAKESZU

• W pięć tygodni po inauguracyjnej rundzie w Argentynie, kolejny weekend Wyścigowych Mistrzostw Świata (WTCC FIA) odbędzie się w Maroku.
• Trasa toru ulicznego Moulay El Hassan, wytyczonego alejami na przedmieściu Marrakeszu, stanowi dla kierowców wyzwanie jedyne w swoim rodzaju.
• W ubiegłym roku w dwóch biegach, rozegranych w ramach marokańskiej rundy, zwyciężyli José María López i Sébastien Loeb. Obecnie kierowców tych dzieli 5 pkt w klasyfikacji indywidualnej sezonu 2015.
• Do walki o zwycięstwo włączą się także Yvan Muller i Ma Qing Hua. Obydwaj pokazali swą szybką jazdą w Argentynie, że nie pozwolą kolegom z zespołu uciec zbyt daleko w tabeli punktowej.

Minął rok, od kiedy zespół Citroën Racing rozpoczął od rundy w Marrakeszu swoją przygodę w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC FIA). Już w pierwszym wyścigu Citroëny C-Elysée WTCC wywołały sensację, odnotowując potrójne zwycięstwo. Ich kierowcy José María López, Sébastien Loeb i Yvan Muller zajęli wszystkie stopnie podium. Bieg nr 2 pokazał, jak skuteczna może być przemiana rajdowego arcymistrza w kierowcę wyścigowego – Loeb, debiutujący w nowej dyscyplinie sportów motorowych, wygrał o kilka długości samochodu, przed „Pequito” Lópezem!