Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

ŚLADAMI FANGIO – PECHITO LÓPEZ MISTRZEM ŚWIATA WTCC!

27/10/2014. Kategoria: Sport

SUZUKA INTERNATIONAL CIRCUIT (25-26 października 2014) – META

  • W dwa tygodnie po zdobyciu tytułu Wyścigowego Mistrza Świata w klasyfikacji producentów*, Citroën zapewniasobie także tytuł wśród kierowców – mistrzem zostaje José María López.
  • Na japońskim torze Suzuka Pechito odniósł swoje dziewiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Na podium w biegu nr1 stanął również Sébastien Loeb.
  • José María López jest pierwszym kierowcą z Argentyny od czasu Juana-Manuela Fangio, który zdobywa tytuł MistrzaŚwiata w wyścigach samochodowych.

Zapewniając sobie w sobotnich kwalifikacjach pole position, José María López wykonał dodatkowy krok przybliżający go do końcowego sukcesu. W tej sytuacji do wywalczenia tytułu mistrzowskiego WTCC FIA wystarczało mu zajęcie czwartego miejsca w jednym z biegów. Jednak kierowca Citroëna C-Elysée WTCC z numerem startowym 37 zamiast wyrachowania i jazdy jedyniepo niezbędne punkty postanowił pokazać pełnię swoich możliwości.

W chwili zgaśnięcia świateł Pechito popisał się najlepszym startem w całym sezonie i zajął pozycję na czele stawki, przedYvanem Mullerem. Sébastien Loeb, ruszający z trzeciej pozycji, miał mniej udany start i po pierwszym okrążeniu zajmowałpiąte miejsce – oprócz dwóch kolegów z zespołu wyprzedzali go Tom Chilton i Hugo Valente.