Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

JOSÉ MARÍA LÓPEZ I WYŚCIG NA TORZE SUZUKA – SZANSA NA PRZEJŚCIE DO HISTORII

22/10/2014. Kategoria: Sport

SUZUKA INTERNATIONAL CIRCUIT (25-26 października 2014) – Zapowiedź

• Po zdobyciu w Szanghaju pierwszego tytułu Wyścigowego Mistrza Świata FIA WTCC* na następną rundę zespół Citroën Total jedzie do Japonii.
• José María López ma szansę zostać pierwszym argentyńskim zdobywcą tytułu mistrzowskiego w wyścigach samochodowych od czasu Juana Manuela Fangio, który ostatni ze swoich pięciu tytułów MŚ zapewnił sobie w roku 1957.
• Yvan Muller i Sébastien Loeb, którzy wystartują dwoma pozostałymi Citroënami C-Elysée WTCC, skupiają się już na przygotowaniach do sezonu 2015.

W serii WTCC czyli wyścigach samochodów turystycznych organizowanych przez FIA rywalizacja nie ustaje nigdy, nawet po opadnięciu szachownicowej flagi na linii mety. W ostatnią niedzielę boksy serwisowe Citroëna na torze w Szanghaju opustoszały bardzo późno. Nie tylko z powodu radości ze zdobycia tytułu Wyścigowego Mistrza Świata w kategorii producentów. Długo trwała intensywna praca, związana z pakowaniem sprzętu i zaplecza do kontenerów, które następnie wysłano do portu i załadowano na statek. Kurs: Japonia, w której odbędzie się przedostatnia runda bieżącego sezonu.