SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

CITROËN B PARTS – ODPOWIEDZIALNA ALTERNATYWA, KTÓRA UMOŻLIWIA SERWISOWANIE SAMOCHODU NISKIM KOSZTEM I DBA O „PORTFEL” KLIENTA

14/11/2022. Kategoria: Marka

- Citroën wprowadza do oferty używane części zamienne https://citroen.b-parts.com/, by spełnić oczekiwania klientów, którzy w trosce o zasoby finansowe chcą serwisować swoje samochody po jak najniższym koszcie.

- Inicjatywa wpisuje się w system gospodarki okrężnej i odpowiedzialnej konsumpcji, którego idea znalazła swe odzwierciedlenie w samochodzie koncepcyjnym Citroën oli [all-ë].

- Oferta Citroën B Parts, stanowiąca integralną część programu Citroën Citizen Services oferującego pełną gamę usług zrównoważonej i odpowiedzialnej mobilności, zapewnia łatwy dostęp do oryginalnych, używanych części zamiennych pochodzących z pojazdów wycofanych z użytkowania, w atrakcyjnej cenie, bez ryzyka, których jakość gwarantowana jest przez producenta i zostały dopuszczone przez Citroën do montażu samodzielnie lub w sieci marki.

Trudna sytuacja ekonomiczna i zagrożenia dla środowiska naturalnego sprawiają, że konsumenci coraz częściej interesują się produktami pochodzącymi z zamkniętych pętli procesów gospodarki okrężnej. Używane części zamienne do samochodów są tańsze od części nowych średnio o 70% i stanowią realną alternatywę na rynku zmagającym się z brakiem części i rosnącymi cenami. Tak więc spełniają one dziś oczekiwania kierowców, którzy poszukują rozwiązań pozwalających na serwisowanie i naprawy samochodów jak najtaniej, by zapewnić sobie nieprzerwaną mobilność.

„W całej Europie, park samochodów będących w użytkowaniu starzeje się i musi być serwisowany, by mógł nadal jeździć po drogach. Używane części zamienne są niezbędne, gdy ich produkcja została zakończona 10 lat po zaprzestaniu produkcji danego modelu samochodu lub też, gdy ceny i terminy dostawy nowych części odbiegają od oczekiwań klientów” – wyjaśnia Laurent Barria, dyrektor marketingu i komunikacji Citroëna.

Oferta używanych części Citroëna obejmuje skład ponad 200 000 pozycji z siedmiu rodzin produktowych: części nadwozia, oświetlenie, części elektryczne i elektroniczne, wyposażenie wnętrza, silnik, układ przeniesienia napędu i zawieszenie. Asortyment pochodzi z katalogu części B-Parts, europejskiego lidera internetowej dystrybucji używanych części zamiennych do samochodów, w którą grupa Stellantis zainwestowała w 2020 roku. Wszystkie części figurujące w katalogu są oryginalne, pochodzą z pojazdów wycofanych z eksploatacji (VHU), rozmontowanych w sieci około stu certyfikowanych firm specjalistycznych z całej Europy i są już sprzedawane w ponad 155 krajach świata.

Oferta używanych części do samochodów Citroëna jest dostępna od początku września na stronie internetowej marki we Francji, ale też w wielu krajach europejskich – w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Portugalii, Niderlandach, Belgii, Irlandii, Austrii, Finlandii, Danii, na Litwie, w Norwegii, Szwecji i Szwajcarii. Części te objęte są 12-miesięczną gwarancją zobowiązującą markę do zapewnienia należytej jakości produktów jej zmotoryzowanym klientom.

Wyszukiwanie części na stronie internetowej odbywa się poprzez wpisanie numeru rejestracyjnego samochodu lub numeru referencyjnego oryginalnej części zamiennej. Możliwe jest również wyszukiwanie poprzez podanie modelu samochodu, co pozwala na wyświetlenie wszystkich używanych części zamiennych dostępnych w każdej rodzinie produktów z katalogu wraz z podaniem terminu dostawy trwającej od jednego do czterech dni. Klient może również zdecydować się na wymianę mniej istotnej części, pierwotnie nieprzewidzianej do zastąpienia, która służy poprawie ogólnego stanu samochodu, jak na przykład lampka sufitowa, osłona przeciwsłoneczna, podnośnik szyby. Klient zostanie powiadomiony o ponownym pojawieniu się na składzie części, której wcześniej brakowało, przez system powiadomień funkcjonujący w sklepie internetowym. Ceny są wyświetlane w przejrzysty sposób i obejmują podatek VAT oraz koszty transportu. Na ekranie podawana jest dostępność części i daty dostawy. Dział obsługi klienta jest dostępny od poniedziałku do piątku pod adresem e-mail, telefonicznie lub przez czat, by służyć kierowcom pomocą przy składaniu zamówień na części odpowiednie do przeprowadzenia naprawy. Zwrot części może nastąpić w terminie 14 dni.

Używane części można również zamówić poprzez dostęp do systemu Service Box w sieci warsztatów naprawczych Citroëna, które mogą wykonać usługę montażu zgodnie z życzeniem klienta.

Udostępnienie oferty używanych części zamiennych do samochodów Citroëna potwierdza zaangażowanie marki w realizację działań ekoodpowiedzialnych oraz jej gotowość do reagowania na ekonomiczne i ekologiczne potrzeby klientów. Aktywność Citroëna została wzmocniona przez grupę Stellantis, która powołała departament gospodarki okrężnej, zapowiedziany w planie strategicznym Dare Forward 2030, którego celem jest oferowanie usług rozwiązań produktowych odpowiedzialnych i przystępnych cenowo, bez kompromisów co do ich jakości.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

Kontakt:

CLAIRE BADY
KOMUNIKACJA PRODUKTOWA

CLAIRE.BADY@CITROEN.COM

TEL.: +33 6 22 91 05 73

 

BENJAMIN DEMOZAY
MANAGER DS. KOMUNIKACJI PRODUKTOWEJ

BENJAMIN.DEMOZAY@CITROEN.COM

TEL. +33 6 17 69 91 43

 

Materiały są dostępne na:

https://sharing.oodrive.com/share-access/sharings/VkzozNkG.c55d5eOu

 

Citroën

Od 1919 roku Citroën tworzy samochody, technologie i rozwiązania na rzecz mobilności, które są odpowiedzią na zmiany zachodzące w społeczeństwie. To odważna i innowacyjna marka, której znakiem firmowym są komfort w czasie jazdy i dobre samopoczucie klientów. CITROËN oferuje szeroką gamę modeli, od unikatowego modelu Ami – miejskiego samochodu elektrycznego – po hatchbacki, sedany, SUV-y i samochody użytkowe. Większość modeli dostępna jest w wersjach elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in. Citroën jest pionierem w zakresie oferowanych usług i pod względem troski, jaką otacza klientów indywidualnych i biznesowych. Marka jest obecna w 101 krajach i posiada sieć 6200 punktów sprzedaży i serwisów na całym świecie.

Więcej informacji o marce Citroën na stronie https://fr-media.citroen.com

 

B-Parts

Sklep internetowy B-Parts, dostępny w 9 językach, jest europejskim liderem w dziedzinie sprzedaży online używanych części zamiennych do samochodów, posiadającym na składzie ponad 4,5 miliona części. B-Parts, założony w 2015 roku przez Amanhę Globala z siedzibą w Porto w Portugalii, został kupiony przez grupę Stellantis w 2020 roku. Serwis oferuje silną i wiarygodną pozycję na rynku. B-Parts, bogaty doświadczeniem pracowników będących specjalistami w wielu dziedzinach, oraz stawiający na zapewnienie należytej jakości części, dostarcza swoje produkty do ponad 155 krajów ze składów europejskich znajdujących się we Francji , Portugalii, Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, Niderlandach, Belgii i na Litwie.

Dowiedz się więcej: www.b-parts.com