SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

CITROËN PODCZAS TARGÓW RETRO MOTOR SHOW

29/10/2022. Kategoria: Marka

Citroën po raz kolejny jest najliczniej reprezentowaną marką samochodów na poznańskich targach Retro Motor Show jakie odbywają się pomiędzy 28 a 30 października bieżącego roku. Świadczy to tylko o wielkich osiągnięciach marki dla rozwoju europejskiej i światowej motoryzacji oraz o licznym gronie jej fanów.

Najliczniejsza reprezentacja aut z podwójnym szewronem na masce znajduje się na stanowisku Citroën Oldtimer Club Polska. Co możemy tam zobaczyć? W bieżącym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia do produkcji modelu BX będącego jednym z bardziej rozpoznawalnych aut Citroëna i dla uczczenia tej właśnie rocznicy i tego wyjątkowego modelu fanom marki udało się wystawić aż 5 różnych aut modelu BX. Najciekawszy jest Citroën BX w wersji 19 DIGIT wyprodukowany w 1985 roku. Grafitowe auto wyposażono w zasilany benzyną silnik o pojemności 1900 cm. Tym co wyróżnia go z pośród innych aut jest całkowicie cyfrowa deska rozdzielacza i komputer pokładowy. Rozwiązanie takie pomimo swojej ogromnej popularności w latach osiemdziesiątych tylko niektóre firmy odważyły się zastosować w wybranych modelach swoich aut. BX-ów w tej wersji powstało tylko około 3500 sztuk. Kolejnym interesującym autem jest BX wyprodukowany w 1991 roku i od tego czasu po zakupie w polskim salonie Citroëna znajduje się w jednej rodzinie przechodząc z rąk dziadka w ręce wnuczka. Organizatorzy stoiska nie zapomnieli o przeszło 100 letnich korzeniach firmy prezentując auta z okresu jej największej świetności. Zobaczyć na stoisku COCP można Citroen Traction Avant w wersji 11BN oraz dwa auta modelu AC4. Jedno z nich to najprawdopodobniej jedyna obecnie w Polsce oryginalna przedwojenna taksówka. Skrywa ona pewną tajemnicę, ale aby ją poznać trzeba odwiedzić poznańskie targi i stoisko Citroën Oldtimer Club Polska.

 

Kontakt:

KLAUDIA DAWIDKO
PR MANAGER

klaudia.dawidko@citroen.com

TEL +48 518 018 211

 

Citroën

Od 1919 roku Citroën tworzy samochody, technologie i rozwiązania na rzecz mobilności, które są odpowiedzią na zmiany zachodzące w społeczeństwie. To odważna i innowacyjna marka, której znakiem firmowym są komfort w czasie jazdy i dobre samopoczucie klientów. CITROËN oferuje szeroką gamę modeli, od unikatowego modelu Ami – miejskiego samochodu elektrycznego – po hatchbacki, sedany, SUV-y i samochody użytkowe. Większość modeli dostępna jest w wersjach elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in. Citroën jest pionierem w zakresie oferowanych usług i pod względem troski, jaką otacza klientów indywidualnych i biznesowych. Marka jest obecna w 101 krajach i posiada sieć 6200 punktów sprzedaży i serwisowych na całym świecie.