SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

CITROËN I UBITRICITY WSPÓŁPRACUJĄ W CELU ZWIĘKSZENIA DOSTĘPNOŚCI E-MOBILNOŚCI DLA MIESZKAŃCÓW EUROPEJSKICH MIAST

23/09/2022. Kategoria: Marka

• Citroën i ubitricity rozpoczynają współpracę od wprowadzenia na rynek brytyjski Citroëna Ami, zapewniając pierwszym nabywcom Ami bezpłatny dostęp do ładowarek ubitricity EV przez 3 miesiące.
• Kierowcy mogą z łatwością ładować pojazdy w ponad 5 500 ładowarkach ubitricity EV w całym Londynie i Wielkiej Brytanii, z planami rozszerzenia na kolejne miasta w Wielkiej Brytanii i Europie.

 

Paryż (FR) i Berlin (DE), 21 września 2022 r.: Citroën i ubitricity, członek Grupy Shell, podpisały umowę o współpracy w celu zwiększenia dostępności e-mobilności dla kierowców w miastach europejskich. Współpraca ma na celu zachęcenie kierowców do przejścia na pojazdy elektryczne (EV) i pomoc większej liczbie miast w zaoferowaniu mieszkańcom ulicznego ładowania EV. Celem jest podniesienie świadomości na temat alternatywnych opcji mobilności, które wspierają transformację energetyczną.

 

Kierowcy, którzy zakupią nowego Citroëna Ami, otrzymają bezpłatne ładowanie przez 3 miesiące w sieci ładowania EV firmy ubitricity obejmującej ponad 5 500 lampowych ładowarek EV w całym rejonie Londynu i rosnącej liście innych lokalizacji w Wielkiej Brytanii. Aby rozpocząć darmową sesję ładowania, kierowcy Ami mogą aktywować swój rabat za pomocą indywidualnego kodu w aplikacji Shell Recharge.

 

W Europie współpraca będzie koncentrować się na umożliwieniu klientom przejścia na pojazdy elektryczne poprzez zwiększanie liczby ładowarek w kolejnych miastach. Ładowarki EV firmy ubitricity stają się dostępne dla rosnącej floty pojazdów elektrycznych Citroëna na coraz większej liczbie rynków w całej Europie, a celem współpracy będzie dalsze przyspieszenie tego rozwoju. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury, takiej jak latarnie uliczne, to dla obszarów miejskich szybki i łatwy sposób na stworzenie gęstej sieci ładowania bez długich etapów planowania. Opcje ładowania EV na ulicy umożliwiają kierowcom, którzy nie mają prywatnego podjazdu lub garażu na skrzynkę ścienną, rozważenie zakupu EV. Ładowanie EV na ulicy jest tak samo wygodne jak ładowanie w domu: na przykład w nocy, kiedy samochody i tak są zaparkowane przez długi czas.

 

Istnieją dwie opcje, aby skorzystać z sieci ładowania ubitricity: albo skanuje się smartfonem kod QR dołączony do punktu ładowania i postępuje zgodnie z kilkoma instrukcjami na stronie internetowej bezpośredniego dostępu ubitricity - nie potrzeba żadnego abonamentu ani aplikacji. Lub za pomocą aplikacji dowolnego dostawcy usług mobilnych, takich jak Shell Recharge, która oferuje dodatkowe funkcje umożliwiające przegląd wszystkich sesji ładowania i miesięczny plan płatności.

 

Daniel Kunkel, dyrektor generalny ubitricity, powiedział: "Wizje Ami firmy Citroën i punktów ładowania na latarniach firmy ubitricity zgrabnie się pokrywają - są minimalistyczne, oszczędzające przestrzeń i proste i dostępne dla każdego. W wielu europejskich miastach przestrzeń jest na wagę złota, a dla kierowców EV nieposiadających prywatnego parkingu, rozwiązanie ubitricity w postaci punktów ładowania na słupach oferuje wygodny i niedrogi dostęp do ładowania na ulicy tuż przy ich drzwiach."

 

Laurent Barria, dyrektor marketingu i komunikacji Citroën powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z ubitricity przy tym przedsięwzięciu. Ami oferuje kompleksowe rozwiązanie dla mobilności miejskiej, naszym celem jest ułatwienie swobody poruszania się i dostosowanie jej do potrzeb jak największej liczby osób".

 

Eurig Druce, Dyrektor Zarządzający w Citroën UK powiedział: "Dzięki temu partnerstwu chcemy zapewnić naszym brytyjskim nabywcom bezproblemowe, przystępne cenowo rozwiązanie do ładowania ich Ami. Jest to zgodne z filozofią Citroëna, polegającą na dostarczaniu pojazdów elektrycznych z podejściem zorientowanym na klienta, w którym pojęcie opieki jest bardzo obecne."

 

Dalsze szczegóły dotyczące wspólnych projektów w ramach partnerstwa będą przekazywane na kanałach ubitricity i Citroëna w nadchodzących miesiącach.