SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

INNOWACYJNE PODEJŚCIE CITROËNA DO ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI POMAGA PRZEKSZTAŁCIĆ WYSPĘ CHALKI W POŁĄCZONĄ ZE ŚWIATEM KRAINĘ BEZEMISYJNEJ MOBILNOŚCI

16/11/2021. Kategoria: Marka

• Citroën udostępnił lokalnym władzom flotę sześciu zeroemisyjnych samochodów, zapoczątkowując w ten sposób transformację greckiej wyspy Chalki w strefę gospodarki bezemisyjnej

• Chalki, dzięki innowacyjnemu podejściu marki Citroën do zrównoważonej mobilności, staje się pierwszą EKO-GRECKĄ wyspą

• Citroën chce, aby na wyspie Chalki elektryfikacja i postęp stały się dostępne dla wszystkich, od służb publicznych po zwykłych mieszkańców

• Zdjęcia samochodów elektrycznych na wyspie Chalki są dostępne na stronie: https://youtu.be/bYHDSDKo4i0

Citroën jest dumny z inwestycji na greckiej wyspie Chalki i udziału w pionierskim projekcie przekształcenia jej w strefę zrównoważonej, nieemitującej gazów cieplarnianych mobilności. Chalki stała się w Europie swoistym laboratorium, gdzie transformacja energetyczna jest wdrażana we współpracy z kilkoma partnerami, którzy są liderami w swoich dziedzinach, takimi jak grecki importer Citroëna Syngelidis, Vinci i Akuo Grecja, żeby wymienić tylko kilku najważniejszych spośród nich. Wymienione działania są zgodne z przekonaniem Citroëna, że mobilność powinna być dostępna dla wszystkich i stanowią wyraz innowacyjnego podejścia marki do tych zagadnień.

„Naprawdę bardzo się cieszymy ze współpracy z władzami wyspy Chalki przy tym wyjątkowym projekcie. To współdziałanie jest w pełni zgodne z filozofią Citroëna, innowacyjnej i odważnej marki, blisko związanej z ludźmi w ich codziennym życiu i w ich mobilności. Angażujemy się w działania na rzecz upowszechniania elektromobilności i jesteśmy bardzo dumni z naszego wkładu w przekształcanie wyspy Chalki w autonomiczną, połączoną ze światem i zrównoważoną strefę” – powiedział Vincent Cobée, dyrektor generalny Citroëna.

W następstwie podpisania porozumienia pomiędzy rządem greckim, Citroënem i Grupą Syngelidis, Vinci i Akuo Greece, rozpoczął się proces przekształcania wyspy Chalki w strefę gospodarki zeroemisyjnej. Citroën i Grupa Syngelidis zamierzają dołożyć wszelkich starań w stworzeniu oferty samochodów elektrycznych doładowywanych wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. W założeniu powinna ona zapewnić wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorstwom na wyspie możliwość korzystania z tych zaawansowanych rozwiązań.

Elektryfikacja jest jednym z głównych wyzwań współczesnej, światowej motoryzacji, a Citroën zamierza odegrać kluczową rolę na tym polu. Koncern pragnie, aby wszyscy mieszkańcy i służby publiczne mogły w pełni korzystać z elektrycznych samochodów dostępnych na wyspie.

Na początek Citroën udostępni lokalnym władzom na wyspie flotę sześciu samochodów elektrycznych, w tym dwa Ami dla policji i straży przybrzeżnej oraz dwa ë-C4 i jeden ë-Spacetourer dla gminy Chalki. Szóstym autem będzie ë-Jumpy, który otrzyma Wspólnota Energetyczna Chalki. Dwa z tych samochodów będą udostępnione w ramach 48-miesięcznego, bezpłatnego leasingu, po upływie którego Citroën odkupi je i przekaże gminie Chalki.

„Póki co ten projekt zmieni życie tylko niewielu osób, ale to zaledwie początek. Pomagając wyspie Chalki stać się zeroemisyjną, „zieloną” gospodarką, Citroën toruje drogę ku lepszej przyszłości i pokazuje, że elektryfikacja jest właściwym kierunkiem działania” – dodaje Vincent Cobée.

Transformacja energetyczna ma również na celu poprawę jakości życia mieszkańców wyspy. Citroën i Grupa Syngelidis zapoczątkowały ten projekt poprzez uruchomienie kilku inicjatyw w tym zakresie. Elektryfikacja floty pojazdów na wyspie postępuje, a jej celem jest zastąpienie wszystkich klasycznych pojazdów spalinowych pojazdami elektrycznymi. Dzięki planowi rozwoju inteligentnej i neutralnej dla klimatu mobilności, Citroën będzie w stanie zapewnić mieszkańcom i firmom na wyspie możliwość zakupu na przystępnych warunkach pojazdów elektrycznych z szerokiej gamy opcji mobilności zeroemisyjnej, od lekkich pojazdów czterokołowych po samochody osobowe i dostawcze, z możliwością swobodnego korzystania ze wszystkich innowacyjnych technologii i aplikacji mobilnych, w jakie są wyposażone. Dla mieszkańców wyspy oznaczać to będzie wymierną korzyść w znacznej poprawie komfortu życia dzięki zmniejszeniu poziomu hałasu, polepszeniu jakości powietrza, czystszemu środowisku i zmniejszeniu kosztów energii.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z udziału Grupy Syngelidis i Citroëna w tym doniosłym projekcie, który jest wdrażany na wyspie Chalki. Zgodnie z naszymi celami zmniejszenia śladu węglowego, wyznaczonymi w ramach inicjatywy „Chalki Green – Smart Island”, z całych sił wspieramy realizację ambitnych celów wyrażonych przez grecki rząd, ambasadę Francji i wspólnotę francuskiego biznesu oraz angażujemy się w działania na rzecz promowania zeroemisyjnej elektromobilności” – oświadczył Polychronis Syngelidis, prezes Grupy Syngelidis.

Citroënowi bardzo spodobało się konkretne i pragmatyczne podejście do dekarbonizacji wyspy Chalki poprzez wykorzystanie pojazdów elektrycznych i bezzwłoczne rozpoczęcie jej przekształcania w wyspę, na której mobilność będzie zrównoważona i neutralna dla klimatu. Jest to bowiem idea doskonale odzwierciedlająca własne zaangażowanie marki w rozwój zrównoważonej mobilności. Dzięki naszemu wsparciu Chalki staje się dziś pierwszą EKO-GRECKĄ wyspą.

Link do zdjęć samochodów elektrycznych na wyspie Chalki znajduje się tutaj: https://youtu.be/bYHDSDKo4i0

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Klaudia Dawidko – Tel.: +48 518 018 211 – klaudia.dawidko@citroen.com

Shaneez Sudoollah – Tel.: +33 (0)6 70 90 30 19 – shaneez.sudoollah@citroen.com

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

Citroën

Od 1919 roku Citroën tworzy samochody, technologie i rozwiązania na rzecz mobilności, które stanowią odpowiedź na zmiany zachodzące w społeczeństwie. To odważna i innowacyjna marka, której znakiem firmowym są komfort w czasie jazdy i dobre samopoczucie klientów. Citroën oferuje szeroką gamę modeli, od unikatowego modelu Ami – miejskiego samochodu elektrycznego – po hatchbacki, SUV-y i samochody użytkowe. Większość modeli dostępna jest w wersjach elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in. Citroën jest pionierem w zakresie oferowanych usług i pod względem troski, jaką otacza klientów indywidualnych i biznesowych. Marka jest obecna w 101 krajach i posiada sieć 6200 punktów sprzedaży i serwisowych na całym świecie.