SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

CITROËN C5 X: ŁĄCZY NAJLEPSZE CECHY CITROËNA, BY ZAPEWNIĆ NAJWYŻSZY KOMFORT JAZDY

28/10/2021. Kategoria: Marka

- C5 X urzeczywistnia bogate know-how marki Citroën w zakresie komfortu jazdy samochodem stworzonym do dalekich podróży w warunkach absolutnego spokoju ducha.

- Od doskonałego doświetlenia kabiny poprzez miękkie, a zarazem zapewniające dobre trzymanie podczas dynamicznej jazdy siedzenia Citroën Advanced Comfort®, aż po dużą przestrzeń dla pasażerów – wszystko zostało zaprojektowane tak, aby sprzyjać relaksowi w podróży.

- Przestronne wnętrze, dopracowane szczegóły, użyte materiały, kolory – wszystko współtworzy ciepłą i przyjazną atmosferę w kabinie.

- Gdy tylko rusza z miejsca, C5 X przenosi pasażerów w inny wymiar. C5 X Hybrid jest pierwszym modelem marki, w którym ultrakomfortowe, aktywne zawieszenie Citroën Advanced Comfort® jest montowane w standardzie i zapewnia najwyższą przyjemność jazdy dzięki ciągłemu, aktywnemu sterowaniu pracą zawieszenia niwelującego wszelkie nierówności nawierzchni. Doznania potęguje doskonałe wyciszenie kabiny, które stwarza wrażenie przebywania w ochronnej kapsule.

- C5 X Hybrid idzie jeszcze o krok dalej i zapewnia pasażerom płynną, cichą jazdę w trybie w 100% elektrycznym.

C5 X, godny następca poprzednich modeli Citroëna, łączy w sobie całe bogate doświadczenie marki, aby umożliwić kierowcy i jego pasażerom podróżowanie w warunkach absolutnego spokoju ducha.Ultrakomfortowe zawieszenie i równie komfortowe siedzenia wywołują tak bliskie Citroënowi wrażenie płynności i lekkości jazdy, gwarantując jednocześnie dobre trzymanie ciał pasażerów. W przestronnym, pełnym elegancji i wygodnym wnętrzu panuje ciepła atmosfera, która szybko wzbudza dobre samopoczucie i zachęca do podróży.

„W Citroënie dobre samopoczucie wynika przede wszystkim z wrażenia płynnej, łagodnej jazdy. Mają na nie także wpływ takie elementy, jak kształty, przestrzeń, a także użyte do wykończenia wnętrza kolory i materiały, które stwarzają wrażenie podróżowania w ochronnej kapsule”. Jean-Arthur Madelaine – szef działu projektowania wnętrz marki Citroën.

 

PRAWDZIWY SALON NA KOŁACH

Przy projektowaniu modelu C5 X jednym z kluczowych tematów było uzyskanie odpowiedniej przestronności wnętrza. Złożona z poziomych linii, oszczędna w swym rysunku deska rozdzielcza tworzy obszerną, otwartą przestrzeń. Przyjazna i przytulna tylna część kabiny wręcz zaprasza do odpoczynku i relaksu. Dzięki bardzo dużej ilości miejsca na wysokości kolan, obszernym siedzeniom i dużej odległości od oparć przednich foteli do dachu, pasażerowie na tylnych siedzeniach mają zapewniony najwyższy komfort i mogą cieszyć się urokami podróży. Szczególnie wiele uwagi poświęcono komfortowi pasażera na tylnym prawym siedzeniu. Przyciski sterowania wzdłużnym przesuwem i pochyleniem oparcia fotela zainstalowano w zasięgu ręki, z boku oparcia.

C5 X, który w pełni wpisuje się w program Citroën Advanced Comfort®, jest wyposażony w przednie i tylne siedzenia Advanced Comfort. W skład tego innowacyjnego rozwiązania wchodzi warstwa siedziska z pianki o wysokiej gęstości i warstwa pianki o grubości 15 mm. Siedzenia Citroën Advanced Comfort® zapewniają komfort wizualny dzięki wyjątkowym obiciom, natychmiast odczuwalny komfort siedzenia dzięki piance, która dostosowuje się do kształtów pasażera, komfort dynamicznej jazdy dzięki zewnętrznej teksturowanej warstwie pianki i elastycznemu pokryciu oraz komfortową pozycję ciała dzięki licznym elektrycznym elementom regulacji ustawienia zarówno fotela kierowcy jak i fotela pasażera z przodu (regulacja wzdłużna, regulacja oparcia, regulacja w pionie, regulacja nachylenia i regulacja podparcia lędźwiowego). Fotel kierowcy jest ponadto wyposażony w funkcję powitalną przy wsiadaniu siedzenie automatycznie cofa się, aby ułatwić zajęcie miejsca za kierownicą, po czym powraca do położenia zapisanego w pamięci. Dla jeszcze większego komfortu przednie siedzenia są wyposażone w zagłówki z regulacją w pionie i regulacją pochylenia. Ponadto, przednie siedzenia mogą być również podgrzewane, wentylowane i wyposażone w funkcję masażu. Dzięki tym udogodnieniom siedzenia Advanced Comfort zapewniają dobre samopoczucie pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu.

W kabinie znajdują się również starannie zaprojektowane liczne schowki na wszelkie drobiazgi potrzebne na co dzień: pojemny, głęboki zamykany schowek w desce rozdzielczej przed pasażerem z przodu, schowek pod przednim środkowym podłokietnikiem z dwuskrzydłowym zamknięciem, zamykany schowek przed środkową konsolą wyposażony m.in. w bezprzewodową ładowarkę do smartfonów, otwarty schowek przed środkowym podłokietnikiem, uchwyty na kubki na środkowej konsoli i w podłokietniku tylnej kanapy, pojemne kieszenie w drzwiach wyposażone w antypoślizgowe wkładki i kieszenie na tylnej stronie oparć przednich foteli. Łącznie jest to aż 13 pomysłowych i praktycznych schowków o całkowitej pojemności 29 litrów, ułatwiających pasażerom podróżowanie.

 

DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY POTĘGUJE PRZYJEMNOŚĆ, GDY ZAJMUJESZ MIEJSCE W KABINIE

„Moim zadaniem jest zapewnienie wszystkim pasażerom wyjątkowych doznań z jazdy samochodem marki Citroën. Dlatego każdy detal w kabinie C5 X jest jednakowo ważny”. Jean-Arthur Madelaine

Kiedy pasażerowie po raz pierwszy zajmują miejsce w kabinie C5 X, natychmiast odczuwają komfort i spokój ducha. W miarę poznawania samochodu odkrywają stopniowo kolejne szczegóły, dzięki którym każda podróż dostarcza im wciąż nowych powodów do zachwytu. I tak na przykład, szewrony, będące jednym z elementów tożsamości marki od czasu jej założenia w 1919 roku, pojawiają się na różnych unikatowych, wyszukanych elementach wystroju wnętrza: w postaci 3D na listwie deski rozdzielczej, w postaci nadruku na drewnopodobnych elementach ozdobnych, w stylizowanych haftach w górnej części oparć i na wstawkach płatów drzwi, w formie sitodruków na poprzecznych listwach oparć siedzeń, w formie giloszowanych wzorów na głównych elementach sterowania (pokrętło klimatyzacji, dźwignia automatycznej skrzyni biegów, przełączniki sterowania radiem...), jak również w postaci powiększonych szewronów na dnie schowków czy w perforowanych strefach siedzeń obitych skórą.

Akcenty w kolorze błyszczącej czerni i matowego chromu rozmieszczone w kabinie dodatkowo podkreślają wyrafinowanie użytych kolorów i materiałów. Wszystkie powierzchnie w dotykusą miękkie i przyjemne, począwszy od deski rozdzielczej, poprzez termopowlekane listwy płatów drzwiowych i boki środkowej konsoli, aż po w całości tapicerowane podłokietniki i obszerne wstawki, które zapewniają miękki kontakt z kolanami i łokciami.

 

RUSZASZ Z MIEJSCA I OD RAZU CZUJESZ SIĘ JAK W OCHRONNEJ KAPSULE

„Czy to na potrzeby wyjazdów służbowych, czy podróży prywatnych, wszystko w C5 X zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić życie w samochodzie i odciążyć psychicznie kierowcę i jego pasażerów”. Jean-Arthur Madelaine.

 

AKTYWNE ZAWIESZENIE CITROËN ADVANCED COMFOR – SKUTECZNE FILTROWANIE NIERÓWNOŚCI DROGI

C5 X jest wyposażony w standardzie w zawieszenie Citroën Advanced Comfort, innowacyjne rozwiązanie Citroëna, które poprzez filtrowanie takich przeszkód, jak wyboje, poprzeczne rowki, spowalniacze i inne nierówności drogi, umożliwia płynną jazdę, tworząc efekt „latającego dywanu”. Zapewnia to prosta i skuteczna technologia podwójnych hydraulicznych ograniczników, która pozwala licznym użytkownikom cieszyć się tak bliskim Citroënowi efektem „latającego dywanu”.

Wersja C5 X z napędem hybrydowym plug-in „idzie o krok” dalej w zakresie komfortu dzięki aktywnemu zawieszeniu Citroën Advanced Comfort®, które zapewnia aktywne, ciągłe sterowanie pracą zawieszenia. Dzięki czujnikom, które wykrywają profil nawierzchni przed samochodem oraz komputerowi, który steruje oddzielnie twardością amortyzatorów poszczególnych kół, C5 X zapewnia swoim pasażerom maksymalny komfort jazdy w każdych warunkach. Aktywne sterowanie zawieszeniem zwiększa skuteczność działania systemu Progresywnych Hydraulicznych Ograniczników® poprzez zmiękczenie zawieszenia w fazach jazdy po równych nawierzchniach oraz redukcję przechyłów i zapewnienie stabilności nadwozia podczas pokonywania dużych nierówności. Ta technologia zapewnia optymalną miękkość zawieszenia i najwyższy komfort podróżowania.

 

ROZŚWIETLONA KABINA ODIZOLOWANA OD ZEWNĘTRZNYCH HAŁASÓW

„Doskonałe doświetlenie wnętrza C5 X powiększa optycznie przestrzeń i dodatkowo wzmacnia przyjazną atmosferę wnętrza. Obszerne przeszklenie, opasujące całe nadwozie, zachęca do podziwiania otaczających krajobrazów bez narażania się na płynące z zewnątrz hałasy dzięki bardzo skutecznemu wyciszeniu kabiny”. Jean-Arthur Madelaine.

Kabina C5 X jest w pełni doświetlona dzięki przeszklonym powierzchniom opasującym całe nadwozie, łącznie z tylnymi przeszklonymi słupkami oraz dużemu szklanemu otwieranemu dachowi. Białe oświetlenie ambientowe o regulowanym natężeniu pozwala wyeksponować atuty wnętrza. Oświetlenie mają także schowki, zamykany schowek w desce rozdzielczej, zamykany schowek w środkowej konsoli oraz strefy klamek drzwi i wnęki na nogi. Doświetlenie wnętrza dodatkowo podkreślają wykończone w jasnym kolorze drewniane wstawki ozdobne.

W trosce o zapewnienie jak najwyższego komfortu podróżowania i uczynienie z każdej podróży w C5 X chwili prawdziwego odpoczynku, szczególnie starannie dopracowano kwestię akustyki, m.in. poprzez zastosowanie dźwiękochłonnych, klejonych szyb w przednich i tylnych drzwiach, które skutecznie tłumią hałasy z zewnątrz. Dzięki temu C5 X wyróżnia się najlepszym komfortem akustycznym w swojej klasie.

W wersji hybrydowej plug-in C5 X idzie jeszcze o krok dalej i oferuje kierowcy i pasażerom przyjemność ruszania z miejsca i jazdy w absolutnej ciszy w trybie w 100% elektrycznym. C5 X Hybrid umożliwia pokonywanie większości codziennych tras (do 55 km) w trybie elektrycznym i korzystania z ë‑komfortu, jaki zapewnia bezgłośna, łagodna i płynna jazda.

 

INTUICYJNE I ERGONOMICZNE MIEJSCE KIEROWCY

Aby odciążyć psychicznie kierowcę i umożliwić mu w pełni bezpieczne prowadzenie samochodu, wszystkie interfejsy na miejscu kierowcy C5 X są ergonomiczne, proste i intuicyjne. Umieszczony centralnie na desce rozdzielczej duży, 12-calowy tablet z ekranem dotykowym jest przyjazny dla użytkownika: ma czytelny ekran o dużej rozdzielczości, jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze. Umieszczony na wprost kierowcy i stanowiący uzupełnienie 7-calowego, cyfrowego zespołu zegarów i wskaźników, wyświetlacz Head Up Display, pokazuje na przedniej szybie niezbędne informacje związane z jazdą, by kierowca mógł skupić uwagę na sytuacji na drodze. Poczucie bezpieczeństwa zwiększa również system informacyjno-rozrywkowy z funkcją poleceń głosowych, który pozwala kierowcy w naturalny, prosty i w pełni bezpieczny sposób komunikować się ze swoim samochodem.

 

INFOGRAFIKI DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE:

http://www.citroencommunication-echange.com

Login: C5_X_Comfort

Hasło: #comfort21

Youtube : https://youtube.com/playlist?list=PL01krCBQBLwKKamMTdoRE63shgWVtXSpF

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Klaudia DAWIDKO – tel.: + 48 518 018 211 – klaudia.dawidko@citroen.com

Claire BADY – tel.: +33 (0)6 72 84 45 77 – claire.bady@citroen.com

Benjamin DEMOZAY – Tel.: +33 (0)6 17 69 91 43 – benjamin.demozay@citroen.com

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

Citroën

Od 1919 roku Citroën tworzy samochody, technologie i rozwiązania na rzecz mobilności, które stanowią odpowiedź na zmiany zachodzące w społeczeństwie. To odważna i innowacyjna marka, której znakiem firmowym są komfort w czasie jazdy i dobre samopoczucie klientów. Citroën oferuje szeroką gamę modeli, od unikatowego modelu Ami – miejskiego samochodu elektrycznego – po hatchbacki, SUV-y i samochody użytkowe. Większość modeli dostępna jest w wersjach elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in. Citroën jest pionierem w zakresie oferowanych usług i pod względem troski, jaką otacza klientów indywidualnych i biznesowych. Marka jest obecna w 101 krajach i posiada sieć 6 200 punktów sprzedaży i serwisowych na całym świecie.