SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

STARY CITROËN I MORZE

02/06/2021. Kategoria: Marka

• Już w najbliższy weekend w nadmorskich kurortach będzie można zobaczyć imponującą kolekcję klasycznych modeli marki Citroën.

• Zlot oldtimerów i youngtimerów francuskiej marki będzie miał formę parady, która odwiedzi Koszalin, Mielno i Kołobrzeg.

• Na liście uczestniczących pojazdów są takie modele jak DS, 2CV i Traction Avant.

Citroën jako marka z przeszło 100-letnią historią ma wielu fanów i sympatyków – dlatego może się prawdopodobnie poszczycić się największą liczbą fanklubów spośród wszystkich marek na całym świecie. Działają one także nad Wisłą, gdzie ze względu na liczne powiązania założyciela marki z Polską Citroën cieszy się wielkim sentymentem. Zaplanowany na 4-6 czerwca zlot miłośników samochodów spod znaku szewronów został zorganizowany przez jedno z takich stowarzyszeń – Amicale Citroën Pologne.

Wydarzenie zaplanowano na trzy dni, każdego dnia uczestnicy odwiedzą inne nadmorskie miasto. W piątek całą plejadę Citroënów będzie można podziwiać w Koszalinie, pod amfiteatrem. Wcześniej kolumna samochodów wjedzie do miasta w efektownym stylu, z asystą policji. Na koniec dnia samochody będzie można zobaczyć jeszcze raz z bliska pod autoryzowanym salonem sprzedaży Citroën Mojsiuk – który jest jednym z partnerów tego wydarzenia. Drugiego dnia samochody zawitają do Mielna, gdzie przez cały dzień będzie je można zobaczyć na tamtejszym deptaku. W niedzielę kawalkada dotrze do Kołobrzegu, gdzie zaprezentuje się publiczności pod latarnią morską.

Na liście samochodów uczestniczących w zlocie można znaleźć m.in. takie perełki jak Citroën C4 z 1931 r, rewolucyjny model Traction Avant czy innowacyjne modele DS oraz ID. Nie zabraknie kultowej „kaczki”, czyli modelu 2CV. Będą też bardziej współczesne auta – takie jak flagowa limuzyna z lat 90. XX w. – model XM imponujący komfortem oraz przeszkleniem nadwozia.

Obok zabytkowych samochodów będzie można także zobaczyć obecną gamę Citroëna, między innymi Nowego Citroëna C4. Kompaktowy hatchback nowej generacji to zupełnie nowa propozycja na rynku, która zrywa z obowiązującymi w tym segmencie kanonami i idealnie wpisuje się w tożsamość marki Citroën:

- Mocna, oryginalna koncepcja: nadwozie, które łączy różne kanony wzornictwa samochodowego i wyznacza nowy etap w stylistyce Citroëna.

- Komfort w kabinie: wszystkie zalety programu Citroën Advanced Comfort® dla większego komfortu wszystkich pasażerów. Te cechy są jeszcze bardziej odczuwalne w Nowym ë-C4 – 100% ëlectric oferującym ë-Comfort.

- Wybór rodzaju napędu: 100% elektryczny, benzynowy lub Diesel.

 

 

KONTAKTY DLA MEDIÓW:

Klaudia DAWIDKO – tel. +48 518 018 211 – klaudia.dawidko@citroen.com

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

 

Citroën

Citroën jest od 1919 r. producentem szerokiej gamy samochodów. To marka popularna w najlepszym znaczeniu tego słowa. Jej podstawowym źródłem inspiracji są ludzie i ich styl życia. Świadczy o tym hasło „Inspired by You” i oferta samochodów łączących unikatowy design i wzorcowy komfort. Citroën wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów między innymi poprzez stronę internetową Citroën Advisor czy miejski concept store „La Maison Citroën”. W 2020 r. Citroën sprzedał 720 000 samochodów w ponad 90 krajach.

Strona dla mediów Citroën: https://fr-media.citroen.com – @CitroenFrance