Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Modele

JUŻ 200 000 SPRZEDANYCH CITROËNÓW BERLINGO!

11/03/2020. Kategoria: Modele

W niecałe półtora roku od rynkowego debiutu trzeciej generacji Citroëna Berlingo, światowa sprzedaż modelu przekroczyła 200 000 sztuk. W 2019 roku Berlingo osiągnął 16% udziałów w europejskim segmencie samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych, co miało znaczący wpływ na dynamikę marki Citroën, która odnotowała największą w roku tendencję wzrostową wśród 12 wiodących marek samochodowych (TOP12)*.

Od wprowadzenia na rynek we wrześniu 2018 roku, sprzedaż trzeciej generacji Berlingo przekroczyła 200 000 sztuk (Berlingo + Berlingo Van). Blisko 150 000 sprzedano w 2019 roku. Tym samym Citroën Berlingo stał się drugim – po C3 – najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna na świecie.

Ten prawdziwy hit marki na terenie Europy osiągnął w 2019 roku 16% udziałów w rynku w swoim segmencie*. Dwie trzecie egzemplarzy stanowią wersje dostawcze Berlingo Van, a jedną trzecią – wersje osobowe Berlingo. Handlowy sukces trzeciej generacji Berlingo w znacznym stopniu wpłynął na dynamikę marki Citroën, która odnotowała największą w 2019 roku tendencję wzrostową wśród 12 wiodących marek samochodowych pod względem wielkości sprzedaży na rynku europejskim*.