SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

RAJD WIELKIEJ BRYTANII: CITROËN GOTOWY KONTYNUOWAĆ OFENSYWĘ

03/10/2019. Kategoria: Sport

Zespół Citroën Total World Rally Team, podbudowany podwójnym zwycięstwem w Rajdzie Turcji, w najbliższej rundzie w Wielkiej Brytanii wystawi dwie załogi swojego składu fabrycznego. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia oraz Esapekka Lappi i Janne Ferm to, odpowiednio, zwycięzcy i zdobywcy trzeciego miejsca w poprzedniej edycji tego rajdu. W tej sytuacji ambicje walki o czołowe pozycje i kontynuowanie ataku w końcówce sezonu wydają się w pełni uzasadnione.

W ubiegłym roku Sébastien Ogier i Julien Ingrassia ustanowili nowy rekord pod względem liczby triumfów w Rajdzie Wielkiej Brytanii – zwyciężyli w nim pięciokrotnie, w latach 2013, 2014, 2015, 2016 i 2018. Wyprzedzili więc Hannu Mikkolę i Pettera Solberga, którzy na swoim koncie mają po cztery wygrane. Francuzi przyznają, że z tą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata łączy ich szczególna więź. To właśnie na jej trasach zadebiutowali w rundzie WRC – za kierownicą Citroëna C4 WRC pod koniec 2008 r. Był to ich zasłużony awans do najwyższej kategorii rajdowej, po wcześniejszym zdobyciu tytułu mistrzów świata w kategorii Junior, Citroënem C2 Super 1600. Już przy okazji debiutu Ogier i Ingrassia wyróżnili się na walijskich trasach, gdzie zaliczyli najlepszy czas pierwszego odcinka specjalnego i prowadzili w klasyfikacji generalnej aż do OS5. Także dzisiaj, dysponując Citroënem C3 WRC, doświadczeni francuscy zawodnicy liczą na sukces w tych zawodach. Sprzyjać im będzie to, że – nietypowo jak na rajd rozgrywany na luźnej nawierzchni – druga pozycja startowa nie powinna stanowić przeszkody. Dzieje się tak dlatego, że trasy wytyczone są na drogach wilgotnych i błotnistych, które w miarę kolejnych przejazdów rozjeżdżają się w koleiny i dają coraz mniejszą przyczepność.