SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

CITROËN JUŻ SKUPIONY NA TURCJI

29/08/2019. Kategoria: Sport

Zarówno Sébastien Ogier/Julien Ingrassia, jak i Esapekka Lappi/Janne Ferm nie zaliczą zakończonego w niedzielę Rajdu Niemiec do udanych. Obie załogi nie miały możliwości pokazania pełnego potencjału Citroëna C3 WRC, a dla Francuzów dodatkowym problemem okazały się dwa przebicia opon, w tym jedno z zejściem opony z felgi. W tej sytuacji reprezentanci zespołu Citroën Total World Rally Team zajęli dopiero miejsca siódme i ósme. Zespół uznał swoją porażkę, zostawia nieudany rajd za sobą i od dzisiaj skupia się już na przygotowaniach do następnej rundy, która odbędzie się w Turcji w dniach 12-15 września.

Po tym, jak w etapie sobotnim szanse załogi Ogier/Ingrassia zmalały praktycznie do zera wskutek przebicia dwóch opon na odcinku specjalnym Panzerplatte, zespół Citroën Total World Rally Team za główny cel uznał w niedzielę dalsze próby poprawienia charakterystyki prowadzenia C3 WRC. Starania te przyniosły kilka pomysłów, co zmienić w ustawieniach podwozia, by auto zaczęło zachowywać się poprawnie, ale jednocześnie pokazały, że konieczne będą dalsze prace w tym zakresie. Po niedzielnych oesach Sébastien Ogier i Julien Ingrassia ostatecznie dotarli do mety rajdu na siódmym miejscu, a Esapekka Lappi i Janne Ferm zajęli miejsce ósme, choć w pewnej fazie rajdu dzięki własnym czasom, a nie niepowodzeniom rywali, zajmowali szóstą pozycję. Wyniki te sprawiają, że Ogier, pomimo zdobycia dodatkowego punktu za piąty czas na odcinku Power Stage, od niedzieli zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.