SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

LATAJĄCY FINOWIE Z ZESPOŁU CITROËNA

07/08/2019. Kategoria: Sport

Esapekka Lappi i Janne Ferm zaliczyli niezwykle udany występ na własnym terenie i doprowadzili swojego Citroëna C3 WRC do mety Rajdu Finlandii na drugim miejscu. W ten sposób potwierdzili swoją przynależność do nieoficjalnego grona „Latających Finów” – miejscowych załóg o wyjątkowej ambicji i odwadze, które rok w rok dopisują kolejne wyczyny do kronik tego legendarnego rajdu. Wynik Lappiego i Ferma, czyli ósme podium zespołu Citroën Total World Rally Team w bieżącym sezonie, został uzupełniony piątym miejscem zajętym przez Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassię.
W ostatnim dniu rajdu Ogier zmagał się z chorobą, ale sześciokrotni mistrzowie świata
z determinacją jechali do mety i zdobyli cenne punkty do obydwu klasyfikacji sezonu.

Na starcie niedzielnego etapu Esapekka Lappi i Janne Ferm wiedzieli, że czeka ich trudne zadanie. Dzień rozpoczynał się odcinkiem specjalnym, na którym rok temu wypadli z trasy i z dalszej walki. Fakt ten rzutował na tegoroczną edycję rajdu nie tylko w kategoriach psychologicznych – przekładał się także na brak doświadczeń z przejazdu tej pętli rajdu. Pomimo tego utrudnienia Finowie, przez cały weekend doskonale panujący nad sytuacją, pokazali się z najlepszej strony. W pierwszych przejazdach zachowali margines bezpieczeństwa, a w drugich, po skorygowaniu notatek, nadrobili straty czasowe wynikające z wcześniejszej nieco defensywnej jazdy i odparli ataki załogi zajmującej trzecie miejsce w klasyfikacji rajdu. Docierając do mety na drugim miejscu, Lappi i Ferm wyrównali swój najlepszy dotychczasowy wynik zaliczony w barwach Citroëna (drugą pozycję zajęli również w zimowym Rajdzie Szwecji). Ten w pełni zasłużony sukces osiągnęli przed liczną rodzimą publicznością, która na mecie nagrodziła brawami niezaprzeczalne postępy młodej załogi.