SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

Groupe PSA oraz CTAG i miasto Vigo po raz pierwszy testują systemy jazdy autonomicznej skomunikowane z infrastrukturą miejską

02/08/2019. Kategoria: Marka

Organizacja CTAG1, Groupe PSA i miasto Vigo będą testować po raz pierwszy w środowisku miejskim technologie łączności na potrzeby rozwoju zautomatyzowanych funkcji samochodów. Celem jest weryfikacja skutecznej komunikacji między samochodami a infrastrukturą w złożonym środowisku miejskim. Dzięki technologiom komunikacji IoT (Internet of Things) i V2X (Vehicle to Everything) powstanie wiele nowych możliwości korzystania z samochodu.

Testy przeprowadzane w Vigo dotyczą:
• automatycznego parkowania na parkingach,
• jazdy autonomicznej w strefach miejskich,
• regulacji optymalnej prędkości przy dojeździe do skrzyżowań z sygnalizacją świetlną,
• ochrony użytkowników dróg szczególnie narażonych na wypadki.

Dzięki komunikacji z infrastrukturą, obie testowane sytuacje związane z jazdą po mieście pozwolą dostosowywać prędkość samochodu z większym wyprzedzeniem, zapewniając bardziej elastyczną i bezpieczną, w pełni kontrolowaną, ekoodpowiedzialną jazdę.

Program testów wpisuje się w ramy Europejskiego Projektu AUTOPILOT2, który został uruchomiony na początku 2017 roku. W ramach projektu analizie i ocenie podlega wkład nowych technologii komunikacyjnych w rozwój jazdy autonomicznej. W projekcie uczestniczy pięć europejskich miast, w tym Vigo, które udostępniło w tym celu wiele stref miejskich i nadzoruje niezbędne adaptacje infrastruktury. CTAG pilotuje projekt i odpowiada za testy techniczne. W następnych miesiącach w Vigo będą przeprowadzone kolejne testy.