SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

CITROËNY C3 WRC W WALCE O CENNE PUNKTY NA SARDYNII

19/06/2019. Kategoria: Sport

Szanse zespołu Citroën Total World Rally Team na dobry wynik w Rajdzie Sardynii zostały pogrzebane już w pierwszym dniu, jednak Sébastien Ogier i Julien Ingrassia po raz kolejny pokazali niezwykłą determinację i zawziętość w walce. Drugie miejsce zajęte na odcinku Power Stage dało im cztery dodatkowe punkty do klasyfikacji. Esapekka Lappi i Janne Ferm dotarli do mety rajdu na siódmym miejscu, po bezbłędnym pokonaniu dwóch ostatnich etapów.

Po błędzie, jaki popełnili podczas pierwszego etapu (na OS5), usiłując zminimalizować straty spowodowane niekorzystną kolejnością startową, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia wrócili do rywalizacji w sobotę, zgodnie z regulaminem Rally 2. Sytuacja w tabeli wykluczała już zajęcie przez nich wysokiego miejsca na mecie, więc ich głównym celem stało się wywalczenie kilku dodatkowych punktów na Power Stage, czyli kończącym rajd odcinku Sassari – Argentiera. Sześciokrotni rajdowi mistrzowie świata z Francji raz jeszcze zaimponowali niezłomnym duchem walki i zdobyli cztery punkty. Po Rajdzie Sardynii Ogier i Ingrassia zajmują drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i tylko o 4 pkt ustępują nowemu liderowi.

Wynik ten jest oczywiście znacznie poniżej oczekiwań zespołu Citroën Total World Rally Team wiązanych z włoską rundą mistrzostw, jednak oznacza on, że kiedy sezon zostanie wznowiony po wakacyjnej przerwie, Ogier wyjedzie na legendarne leśne szutry Rajdu Finlandii (1-4 sierpnia) odkurzone wcześniej przez groźnego konkurenta. Zespół zamierza jak najlepiej wykorzystać letnią przerwę na przygotowania do drugiej części sezonu.