SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

CITROËN CORAZ MOCNIEJSZY NA POLSKIM RYNKU

12/06/2019. Kategoria: Marka

Marka Citroën zanotowała rekordowy wzrost sprzedaży nowych samochodów w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku. Systematyczny wzrost sprzedaży w pierwszych miesiącach bieżącego roku dostarcza wielu powodów do optymizmu.

Od początku roku, z miesiąca na miesiąc, notujemy wzrosty sprzedaży naszych samochodów. To napawa optymizmem, zwłaszcza jeśli porównamy nasze wyniki z tymi z ubiegłego roku. Duże nadzieje pokładamy też w naszym najnowszym modelu z rodziny SUV-ów. C5 Aircross został bardzo ciepło przyjęty przez ekspertów i przez naszych klientów, spodziewamy się więc, że to on będzie w najbliższym czasie motorem napędowym sprzedaży – powiedział Sebastian Domeracki, dyrektor marki Citroën w Polsce. 

Citroën konsekwentnie realizuje swoje ambicje zwiększania sprzedaży na polskim rynku. W maju br. zarejestrowano 1184 nowe samochody osobowe francuskiej marki[1] – o 50,8 proc. więcej w porównaniu do maja 2018 r. To także wzrost o 29,4 proc. w stosunku do kwietnia 2019 r. Citroën zwiększył również udział w rynku samochodów osobowych z 1,85 proc. w maju 2018 roku do 2,51 proc. obecnie.

 

[1]Wszystkie dane dotyczą polskiego rynku, wg PZPM na podstawie CEP