SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

SZÓSTE Z RZĘDU PODIUM CITROËNA C3 WRC – OGIER I INGRASSIA NA DRUGIM MIEJSCU

14/05/2019. Kategoria: Sport

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia po raz kolejny rywalizowali o najwyższe pozycje w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Na mecie Rajdu Chile zajęli drugie miejsce, dzięki czemu przedłużyli swoją imponującą serię wyników na podium.

Modyfikacje wprowadzone w Citroënach C3 przez zespół Citroën Total World Rally Team WRC po Rajdzie Argentyny pomogły francuskiej załodze w pełni wykorzystać potencjał samochodu i zaliczać świetne czasy, co przełożyło się na regularne miejsca w czołówce, i to w warunkach bardzo intensywnej rywalizacji. Dzięki sukcesowi w Chile Ogier odzyskał pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców. Esapekka Lappi i Janne Ferm wraz z kolejnymi odcinkami specjalnymi rajdu radzili sobie coraz lepiej i ukończyli go na szóstym miejscu, a zdobyte przez nich punkty są uzupełnieniem ogólnie dobrego i skutecznego występu zespołu.

Rozegrany w niedzielę trzeci etap rajdu obejmował więcej wąskich, ale szybkich odcinków specjalnych. Zawodnicy WRC, uczestniczący w nim po raz pierwszy, pokonywali z pełną prędkością trasy znane im tylko z powolnych przejazdów zapoznawczych. Jeszcze większą przeszkodą był drobny deszcz, który padał przez całą noc i nasączył ziemne nawierzchnie wodą. W tych ciężkich warunkach Sébastien Ogier i Julien Ingrassia walczyli o utrzymanie drugiej pozycji, którą zajmowali po sobotnim etapie. Zadanie było trudne, bo już na pierwszym oesie trzeciego etapu rywale zmniejszyli swoją stratę do Ogiera z 5 do 1,1 s.