SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

PIĄTE Z RZĘDU PODIUM DLA CITROËNA C3 WRC - OGIER I INGRASSIA NA TRZECIM MIEJCU W ARGENTYNIE

30/04/2019. Kategoria: Sport

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zaimponowali kolejnym znakomitym występem. W Rajdzie Argentyny zaliczyli swoje czwarte w tym sezonie miejsce na podium. Dla zespołu Citroën Total World Rally Team to piąte podium w tym roku. Kulminacyjnym punktem ich rywalizacji o miejsce w czołówce był trzymający w napięciu ostatni odcinek specjalny.

W sobotę wieczorem, po zakończeniu drugiego etapu rajdu, sędziowie doliczyli karne sekundy bezpośrednim konkurentom Ogiera za zjechanie z wytyczonej trasy jednego z odcinków specjalnych. W tej sytuacji Sébastien Ogier i Julien Ingrassia rozpoczęli trzeci etap rajdu na trzecim miejscu. Przed bardzo trudnymi oesami El Condor i Giulio Cesare Francuzi mieli 6,0 s przewagi nad rywalami z czwartej pozycji. Sześciokrotni mistrzowie świata po raz kolejny zaprezentowali postawę pełnej determinacji i nieustępliwości, z której słyną. Wykorzystując pełnię możliwości swojego Citroëna C3 WRC, pamiętali jednocześnie o ograniczaniu ryzyka, bo jako jedyna załoga zespołu pozostająca na trasie musieli zdobyć jak najwięcej punktów do klasyfikacji producentów. Ostatecznie ich starania przyniosły efekt: Ogier wygrał dodatkowo punktowany odcinek Power Stage (swój trzeci najlepszy czas oesu w ten weekend)
i z minimalną przewagą 1,4 s ukończył rajd na trzecim miejscu.

Dzięki punktom za końcowy wynik i zdobyciu 5 pkt za wygranie Power Stage Sébastien i Julien umacniają się na drugiej pozycji w klasyfikacji indywidualnej – od liderów dzieli ich 10 pkt. Był to ich czwarty rajd w tym sezonie ukończony na podium, po wcześniejszych zwycięstwach w Monte Carlo i w Meksyku oraz zajęciu drugiego miejsca w Rajdzie Korsyki. W bieżącym sezonie odbyło się do tej pory pięć rund i w każdej z nich samochód zespołu Citroën Total World Rally Team zajmował jedno z trzech pierwszych miejsc.

Pomimo trudnych warunków na trasie – z bardzo niejednorodną przyczepnością, szczególnie w pierwszym etapie, po intensywnych opadach przed startem – francuska załoga bardzo dobrze rozpoczęła rajd. Ogier stale utrzymywał się w czołówce i piątkowy etap ukończył na drugim miejscu, z różnicą tylko 11,9 s wobec lidera. Etap sobotni okazał się trudniejszy. Podczas porannej pętli załoga nie uniknęła pułapki. Na trasie OS11 Ogier miał chwilę zawahania co do wyboru kierunku jazdy: przed sobą zobaczył otwartą bramę, która według opisu w książce drogowej miała być zamknięta. Chwila konieczna na podjęcie decyzji spowodowała zejście z toru jazdy i uderzenie o bramę, a w konsekwencji – uszkodzenie układu wspomagania kierownicy w Citroënie C3 WRC. Ogier i Ingrassia spadli na szóste miejsce ze stratą 21,8 s do podium. Na drugiej pętli Ogier walczył jak przystało na wielokrotnego mistrza, wygrał dwa oesy i awansował na czwartą pozycję. W ten sposób zyskał dobrą pozycję wyjściową do finałowego ataku na trzecie miejsce, przeprowadzonego w ostatnim etapie.