SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

CZWARTE Z RZĘDU PODIUM CITROËNA C3 WRC - DRUGIE MIEJSCE ZAŁOGI OGIER-INGRASSIA NA KORSYCE

03/04/2019. Kategoria: Sport

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia po raz kolejny zademonstrowali swój upór i niezłomną postawę, dzięki czemu w Rajdzie Korsyki, po raz trzeci w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, wywalczyli miejsce na podium. Dla zespołu Citroën Total World Rally Team to czwarte podium w czterech rozegranych dotychczas rajdach. Dzięki zdobytym punktom Ogier i Ingrassia umacniają się na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców, a od lidera dzielą ich tylko dwa punkty. Esapekka Lappi i Janne Ferm zajęli siódme miejsce, które pozwoliło całemu zespołowi umocnić się na drugim miejscu w tabeli producentów. Młoda fińska załoga wzbogaciła swoje doświadczenie o kolejne kilometry za kierownicą Citroëna C3 WRC na trasach asfaltowych.

Na starcie niedzielnego etapu Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zajmowali trzecie miejsce z niewielką, wynoszącą zaledwie 5,1 s przewagą nad kolejną załogą. Już przejazd OS13, najdłuższego (31,85 km) oesu w ostatnim etapie rajdu, wystarczył im do powiększenia tej różnicy do prawie 30 s. Tym samym Ogier nie musiał oglądać się za siebie i mógł przystąpić do ataku na drugie miejsce. Na Power Stage, odcinku wytyczonym w dolinie Fango, z urzekającą panoramą Morza Śródziemnego w tle, Ogier i Ingrassia po raz kolejny dali dowody sportowej determinacji. Zaliczając piąty czas, zdobyli dodatkowy punkt, a przede wszystkim na ostatnim odcinku przed metą awansowali z trzeciej pozycji na drugą. Po Rajdzie Korsyki od prowadzenia w klasyfikacji kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2019 dzielą ich tylko dwa punkty. Ponadto wczorajszy wynik oznacza, że w następnej rundzie, którą będzie Rajd Argentyny w dniach 25-28 kwietnia, nie będą musieli jechać jako zawodnicy otwierający stawkę.

Występ sześciokrotnych mistrzów świata nie był wolny od problemów. Pierwszego dnia rajdu obie załogi narzekały na niewłaściwe ustawienia samochodów. Co gorsza, brak przerwy serwisowej w połowie etapu uniemożliwiał choćby próbę poprawienia tych ustawień. W tej sytuacji doświadczeni Francuzi robili, co w ich mocy, by jak najpełniej wykorzystać istniejące możliwości. Kiedy zjeżdżali do parc fermé na mecie etapu, zajmowali szóste miejsce z perspektywami awansu o dwa kolejne, od rywala z czwartej pozycji dzieliło ich bowiem tylko 10,2 s.