SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

OGIER I INGRASSIA WYGRYWAJĄ DRUGI RAJD DLA CITROËNA W TYM SEZONIE

13/03/2019. Kategoria: Sport

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia wygrali trzecią rundę tegorocznych mistrzostw świata WRC.To ich drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Francuska załoga przez cały rajd imponowała spokojem i dobrym humorem, co sprawiało wrażenie, że ten sukces przyszedł jej z łatwością. Triumf w Meksyku sprawia, że Citroën C3 WRC obecny był na podium we wszystkich rundach sezonu 2019 od inauguracji w Monte Carlo. Citroën Racing ma od tej pory na swoim koncie rekordową liczbę ośmiu wygranych edycji Rajdu Meksyku.

Na starcie ostatniego etapu rajdu Sébastien Ogier i Julien Ingrassia mieli 27 sekund przewagi nad najbliższymi rywalami. Konkurenci z drugiego i trzeciego miejsca, licząc na błąd liderów, wywierali na nich silną presję, jednak sześciokrotni mistrzowie świata aż do mety zachowali spokój i pewność siebie. Prezentowali skuteczną jazdę i w pełni panowali nad sytuacją. Ogier ani przez chwilę nie był poważnie zagrożony i na mecie niedzielnego, 60-kilometrowego etapu jeszcze powiększył swoją przewagę. Wygrał w sumie siedem odcinków specjalnych, w tym Power Stage, na którym wzbogacił swoje konto o pięć dodatkowych punktów. Dzięki temu francuska załoga nie tylko okazała się najskuteczniejsza w całym rajdzie, lecz także awansowała z trzeciego na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców w sezonie 2019 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Od liderów dzielą ją tylko cztery punkty.