SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

C3 WRC BLIŻEJ SŁOŃCA

06/03/2019. Kategoria: Sport

16. Rajd Guanajuato Mexico (7-10 marca 2019) – zapowiedź
W Rajdzie Meksyku, pierwszej szutrowej rundzie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, zespół Citroën Total World Rally Team będzie reprezentowany przez dwie załogi: Sébastien Ogier / Julien Ingrassia i Esapekka Lappi / Janne Ferm. Czeka je rywalizacja na drogach położonych na dużych wysokościach i w gorącym klimacie, w okolicach miasta León. Obie załogi liczą na wynik na podium, który oznaczałby sukces Citroëna w każdym z trzech pierwszych rajdów tego sezonu.

Rajd Meksyku jest rundą bardzo nietypową. Odbywa się na drogach specyficznych głównie
z powodu wysokich temperatur i dużych wysokości bezwzględnych, co z jednej strony obciąża mechanikę aut i powoduje spadek mocy silników, a z drugiej mocno utrudnia wcześniejsze testy w zbliżonych warunkach, bo tego rodzaju dróg w Europie po prostu nie ma. Dlatego najlepszym przygotowaniem do Rajdu Meksyku jest doświadczenie wyniesione z jego poprzednich edycji. Pod tym względem zespół Citroën Total World Rally Team jest w znakomitej sytuacji – ma na swoim koncie siedem zwycięstw na czternaście występów w Meksyku. Pula doświadczeń zgromadzonych przez zespół w Ameryce Środkowej jest za każdym razem dużym plusem względem konkurentów. Co więcej, w osobach Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii zespół zyskuje drugą najbardziej utytułowaną załogę na tych trasach – Francuzi mają na swoim koncie cztery wygrane edycje tego rajdu, w tym ostatnią, ubiegłoroczną. Dlatego zwycięzcy z Monte Carlo liczą w Meksyku na ponowny sukces.

Pierwszego dnia rajdu Ogier będzie wyjeżdżał na trasy jako trzeci, a więc jego kolejność startowa też będzie niezła. Wydaje się więc, że francuski kierowca ma w ręku wszelkie atuty potrzebne do tego, by wydobyć z Citroëna C3 WRC wszystko, co najlepsze.