SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

CITROËN RACING W CENTRUM OBCHODÓW STULECIA MARKI CITROËN

05/02/2019. Kategoria: Sport

• Historia zaangażowania Citroëna w sporty motorowe to kronika imponujących sukcesów. Przypomina o tym ostatnie osiągnięcie: setne zwycięstwo tej marki w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.
• W 2019 r. Citroën Racing odgrywa kluczową rolę w obchodach setnego jubileuszu marki Citroën. Jej fani mogą liczyć na pełne uczestnictwo we wszystkim, co będzie ich pasjonowało w świecie sportu motorowego – poprzez obecność na rajdach lub w sieciach społecznościowych.

Na odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo kibice i telewidzowie oglądający pierwszą rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata WRC mieli okazję poznać nowe barwy Citroënów C3 WRC. W jubileuszowym roku stulecia marki boki i dach rajdówek z Satory ozdabia tradycyjny motyw skośnej zębatki w formie przejętej z pierwotnego logo marki. Z kolei liczba 1919 umieszczona z tyłu auta przypomina rok założenia marki. Jednocześnie hasło to potwierdza ciągłość i trwałość zaangażowania Citroëna w sporty motorowe, a także nieustanne poszukiwanie poprzez te sporty nowych rozwiązań technicznych.

Citroën C3 WRC w nowych rocznicowych barwach występuje również w drugim sezonie „Little Big Racing”. Cykl ten, noszący w tym roku podtytuł „Little Big Racing – 100 LAT NASZYCH FANÓW”, rozprowadzany jest w sieciach społecznościowych marki jako seria krótkich filmów wideo z udziałem miniatury wyczynowego C3 WRC. Dzięki nim internauci będą mogli poczuć atmosferę i zobaczyć krajobrazy najbardziej spektakularnych odcinków specjalnych z 14 rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2019. Każdy z odcinków będzie nawiązywać do stulecia marki Citroën i prezentować jeden z legendarnych samochodów w jej historii. Co ciekawe, w końcowym ujęciu każdego odcinka model będący jego głównym bohaterem ujrzymy w identycznych barwach jak Citroëny C3 WRC startujące w tym roku w mistrzowskim cyklu WRC.