SZUKAJJeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

OPTYMIZM NA KONIEC SEZONU

23/11/2018. Kategoria: Sport

Załoga Mads Østberg/Torstein Eriksen zapewniła w Australii piąte miejsce na podium dla zespołu Citroën Total Abu Dhabi WRT w tegorocznych mistrzostwach. Citroëny C3 WRC po raz kolejny pokazały, że w drugiej połowie zakończonego właśnie sezonu ich możliwości zdecydowanie rosną.

MIGAWKI Z TRASY

Mads Østberg, który pierwsze rajdowe doświadczenia zbierał na pagórkowatych szutrowych drogach Skandynawii, nieraz udowadniał, że najbardziej odpowiadają mu szybkie i kręte trasy, pełne wzniesień, szczytów i spadków. Pomimo całej egzotyki Rajdu Australii Norweg odnalazł w nim wszystkie te cechy. Szybko wczuł się w samochód – choć miał dłuższą przerwę i nie startował w poprzedniej rundzie mistrzostw – i zaliczając najlepszy czas na OS3 Sherwood (26,68 km, najdłuższa trasa pierwszego etapu), wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Także pozostałe piątkowe odcinki Østberg pokonał na tyle skutecznie, że do końca dnia utrzymał pozycję lidera.

W pierwszym dniu rajdu zabłysnął także Craig Breen. Pierwszy przejazd oesu Sherwood Irlandczyk ukończył na drugim miejscu, tuż za kolegą z zespołu. W drugim przejeździe tego długiego, a więc mocno wpływającego na wyniki odcinka Breen finiszował przed Østbergiem i zaliczył pierwszy czas. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Także później Breen prezentował niezaprzeczalne możliwości Citroëna C3 WRC w specyficznym australijskim terenie – mimo że przeprowadzane w Europie testy nie są w stanie odtworzyć charakterystyki tych tras. Kończące piątkowy etap dwa superoesy na nawierzchni asfaltowej przypomniały o kartingowej przeszłości Breena. Po tych krótkich próbach Breen zajmował w tabeli drugie miejsce – za Østbergiem.