SZUKAJ

Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.

Przejdź dalej

Sport

W TEMPIE NAJLEPSZYCH

11/10/2018. Kategoria: Sport

Zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT wraca z Rajdu Wielkiej Brytanii z poczuciem satysfakcji z dokonanych postępów. Craig Breen długo walczył o miejsce na podium, a Citroën C3 WRC po raz kolejny okazał się zdecydowanie konkurencyjnym samochodem. Kierowcy zespołu sprawdzili się w trudnym terenie, w którym trzeba stale dopasowywać tempo jazdy do zmiennego poziomu przyczepności.

MIGAWKI Z TRASY

Rajd Wielkiej Brytanii jest pod wieloma względami nietypowy. W odróżnieniu od innych rajdów szutrowych, na walijskich trasach łatwiej jest jechać jako jedna z pierwszych załóg. Ziemia, zazwyczaj namoknięta, po przejeździe kilku aut zmienia się w błotnistą maź. Pozycje startowe Madsa Østberga i Craiga Breena w piątkowym etapie były więc mocno niekorzystne: ruszali na trasę jako załogi dziesiąta i jedenasta, ostatnie w kategorii WRC. Breen, doskonale wykorzystujący trakcję swojego C3 WRC i zaufanie, jakie wzbudza w nim ten samochód, popisał się dużym osiągnięciem i zmniejszył do minimum straty wynikające z dalekiej pozycji startowej, przez cały piątek utrzymując kontakt z czołówką. Na mecie etapu Irlandczyk zajmował szóste miejsce, a od czwartej pozycji dzieliło go niecałe 13 s. Mads Østberg, zachowujący w trudnych warunkach podejście bardziej defensywne, ukończył etap na ósmej pozycji.

W sobotę Craig Breen potwierdził swoją świetną formę – zbliżył się na niecałe 2 s do trzeciego miejsca. Dwa popołudniowe odcinki specjalne (OS 15 i 18) ukończył z drugim czasem. Powodów do satysfakcji dla zespołu dostarczył także Mads Østberg, który w ciągu drugiego dnia rajdu awansował na piątą pozycję. Norweg po drodze wygrał jeden oes, a na trzech innych z rzędu (OS 12, 13 i 14) zaliczył drugi czas. Widać było wyraźnie, że zawodnicy Citroën Total Abu Dhabi WRT są zdecydowani odgrywać w drugiej fazie rajdu czołowe role. W niedzielę wczesnym rankiem obydwaj przystąpili do finałowego ataku na wciąż niewiarygodnie śliskich drogach. Drobny błąd, popełniony w chwilach najbardziej zaciętej walki, oddalił Breena od miejsca na podium, niemniej irlandzki kierowca ukończył rajd i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Mads Østberg, który też obrócił się na trasie, musiał ostatecznie zadowolić się ósmą pozycją.