Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Modele

NOWY SUV C5 AIRCROSS Z FABRYKI CITROËNA W RENNES – LA JANAIS POJAWI SIĘ NA SALONIE SAMOCHODOWYM W PARYŻU ZE ZNAKIEM „ORIGINE FRANCE GARANTIE”

03/10/2018. Kategoria: Modele

Nowy SUV C5 Aircross zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu od 4 do 14 października 2018 roku w wersji produkowanej we Francji. Model ten wyróżnia się unikatowym charakterem, większym komfortem i modułowością. Jest już dostępny na zamówienie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2019 roku. Nowy SUV C5 Aircross jest produkowany w fabryce w Rennes – La Janais, miejscu o symbolicznym znaczeniu dla Citroëna. Model otrzymał w sierpniu znak „Origine France Garantie”. Poniżej przedstawiamy krótki zarys historii tego zakładu przemysłowego, w którym produkowana była większość legendarnych modeli Marki i który z powodzeniem przeszedł dogłębną transformację przed uruchomieniem produkcji nowego sztandarowego modelu Citroëna.

Fabryka w Rennes – La Janais jest miejscem szczególnym w historii Citroëna. Jest to historyczny kompleks przemysłowy marki, który powstał w 1960 roku z inicjatywy generała de Gaulle’a. Zamiarem było uczynienie Bretanii regionem przemysłowym oraz stworzenie zakładu produkującego modele Citroëna. Ze względu na potrzeby wydajności produkcyjnej Groupe PSA fabryka produkuje także modele innych marek grupy, ale do dziś jest ściśle związana z Citroënem. Wybór fabryki w Rennes - La Janais do produkcji SUV-a C5 Aircross, nowego sztandarowego modelu marki, jest powodem do dumy.

01. ZNAK „ORIGINE FRANCE GARANTIE”

Przy produkcji nowego SUV-a C5 Aircross wykorzystane zostało bogate know-how dostawców, z których większość pochodzi z Francji, z regionu Rennes. Niektórzy z nich mają swoje jednostki bezpośrednio na terenie zakładu. Od dnia inauguracji model ma certyfikat „Origine France Garantie”, dzięki czemu dołączył do E-MEHARI, również produkowanego w Rennes – La Janais oraz do produkowanych w Valenciennes modeli SpaceTourer i Jumpy. Znak jest dla klientów gwarancją 100% francuskiego know-how, które ma swoje źródło w niemal 60-letniej tradycji przemysłowej Rennes.