Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Sport

W ŚWIĄTYNI PRĘDKOŚCI

25/07/2018. Kategoria: Sport

Rajd Finlandii – ósma runda bieżącego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA – to legendarna impreza, zaliczana do najtrudniejszych w całym sezonie. Citroënami C3 WRC po najnowszych modyfikacjach pojadą trzy załogi Citroën Total Abu Dhabi WRT: Craig Breen i Scott Martin, Mads Østberg i Torstein Eriksen oraz Khalid Al Qassimi i Chris Patterson.

 

Kierowca i samochód działający w pełnej harmonii, z całkowitym zaufaniem – w Rajdzie Finlandii jest to ważniejsze bardziej niż gdziekolwiek indziej. Bez osiągnięcia tego stanu nie da się skutecznie pokonywać fińskich oesów rywalizując o najlepsze czasy i najwyższe pozycje. Odcinki specjalne tego rajdu należą do najszybszych w kalendarzu WRC, a jednocześnie biegną szutrowymi drogami przez gęste lasy. Zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT ma na swoim koncie cztery zwycięstwa odniesione w Kraju Tysiąca Jezior – w roku 2008, 2011, 2012 i 2016. Ekipa techniczna zespołu nie raz dowiodła, że potrafi znaleźć ustawienia samochodów sprawdzające się w tym nietypowym terenie. Nietypowym choćby dlatego, że akurat w tym rajdzie dążenie do tego, by samochód jak najlepiej trzymał się drogi, schodzi na drugi plan – ważniejsza jest maksymalna precyzja jego prowadzenia.

 

Pod tym względem zespół jest dobrej myśli, bowiem przed Rajdem Finlandii dokonał zmian w geometrii przedniego zawieszenia. Samochód po tej modyfikacji został wypróbowany przez Craiga Breena w Rajdzie Estonii. Irlandczyk wystąpił tam w ramach przygotowań przed fińską rundą WRC.

 

Dwoma C3 WRC, które dzięki poprawkom wprowadzonym przez inżynierów zyskały lepsze wyważenie, wystartują Craig Breen i Mads Østberg, dla których Finlandia jest tradycyjnie jedną z ulubionych rund w sezonie. Zarówno Irlandczyk, jak i Norweg mogą na tym rajdzie uchodzić za doświadczonych weteranów – mają za sobą, odpowiednio, osiem i dwanaście występów w tej imprezie. Obydwaj w swojej karierze stawali na trzecim stopniu podium w Finlandii i obaj zapowiadają, że zrobią wszystko, by spróbować poprawić ten wynik. Inne podejście do rajdu ma Khalid Al Qassimi, wracający po przerwie (ostatnio wziął udział w Rajdzie Argentyny). Kierowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich też nie jest nowicjuszem na fińskich oesach, ale swoje możliwości musi oceniać skromniej – zamierza stopniowo dojść do wprawy, unikać błędów i pomyślnie dotrzeć do mety.