Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Marka

Nowy Citroën C3 - 200 000 egzemplarzy sprzedanych w niespełna rok

19/10/2017. Kategoria: Marka

Nowy C3, który pojawił się na rynku w listopadzie 2016 r. ma już na swoim koncie 200 000 sprzedanych egzemplarzy. To oznacza, że jest najlepiej sprzedającym się modelem Citroën. Dzięki takiemu wynikowi osiągniętemu w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku sprzedaż C3 w Europie wzrosła aż o 64%!

Nowy C3, który pojawił się na rynku w listopadzie 2016 roku, czyli niecały rok temu, ma już na swoim koncie 200 000 zrealizowanych zamówień.
W efekcie ilość zamówień na modele C3 w Europie wzrosła o 64% w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku (w porównaniu do pierwszych 9 miesięcy roku ubiegłego). Ta nowa generacja modelu C3 bardziej niż kiedykolwiek potwierdza status bestsellera w gamie pojazdów marki Citroën.

To niezwykłe osiągnięcie dowodzi atrakcyjności Nowego C3, którą potwierdzają w szczególności:

- kierowanie się przy wyborze możliwościami personalizacji i oferowanymi technologiami, co oznacza, że do zakupu dochodziło pod wpływem impulsu:
- blisko 45% zamówień dotyczyło najwyższej wersji wyposażenia („Shine”)
- ponad 60% zamówień dotyczyło wersji nadwozia bi-ton ( dwubarwne)
- ponad 55% zamówionych pojazdów było wyposażonych w panele Airbump®
- ponad 30% zamówionych samochodów miało tonację wnętrza oferowaną jako opcja

- wyniki ankiety opublikowanej na stronie Citroën Advisor, w której przyznano modelowi 4,7 gwiazdek w 5-gwiazdkowej skali (średnia z 7 krajów europejskich)

- zdobycie 30 różnych nagród w całej Europie, takich jak prestiżowa nagroda BBC Top Gear - Best Cars (kategoria „best urbanite”) w Wielkiej Brytanii, nagroda Samochód Roku w Grecji, Red Dot design Award wręczona przez międzynarodowe jury czy też nagroda Auto Europa 2018 przyznana w tym tygodniu we Włoszech. W Polsce Nowy C3 zdobycie między innymi tytułów: „Złotej Kierownicy” tygodnika Auto Świat „Samochodu dziewczyny Playboya”, Auto Lider 2016 miesięcznika Auto Moto, Best Cars 2017 miesięcznika Auto Motor i Sport.